Вчать користуватися зброєю: як проходять тренінги із самозахисту для жінок [ Редагувати ]
Вправно захищати себе та володіти зброєю. Таке в умовах війни мають опанувати не тільки чоловіки, а й жінки. У цьому переконані організатори жіночих тренувань самозахисту. Натепер навчання пройшли понад 7 тисяч українок. Репортаж Вероніки Ведмецької.
Вправи зі стрільби та імітація вогневого контакту - те, що нині опановують українські жінки. На вихідних вони збираються тут, аби відпрацювати навички зі збройного самозахисту. Марина тримає у руках макет гвинтівки вперше в житті. Дівчина родом із Вінниці. До Києва приїхала спеціально - на тренінг.
Марина, учасниця тренінгу:
Це важко. Це потрібно до цього готуватися, тому що потрібна така військова підготовка, моральна в першу чергу. Ми поводились зі зброєю лежачи, стоячи й сидячи, тому потрібна фізична підготовка, це сто відсотків.
А це Катерина. Вона вже точно знає, як поцілити у мішень. Раніше мала військову практику, але вирішила знову освіжити знання. Каже, регулярні тренування допомагають їй тримати себе у формі.
Катерина, учасниця тренінгу:
Відпрацьовуємо базу, типу положення зі зброєю: як тримати, як прицілюватись і таке інше. Це дуже важливо, бо багато чоловіків приїжджають з фронту, багато поранених, багато в госпіталі лежать зараз. І жінкам просто, як ніколи, потрібно бути сильними.
Такі збройні тренування - це ініціатива громадської організації "Українська Валькірія". Навчають жінок професійні інструктори із військовим досвідом. Основа мета тренінгів - позбавити страху зброї та підготувати жінок із будь-яким рівнем підготовки до ефективного захисту себе та своєї родини у випадку кризової ситуації.
Дарина Требух, засновниця ГО "Українська Валькірія":
Якщо ти вмієш захистити себе і знаєш, як працює зброя, ти не боїшся нічого. Тренування складаються з азів. Можна сказати з військової абетки. Це в нас новачки є, вони вчать будову зброї, культуру зброї, прицілювання з різних положень. Більш вже досвідчений рівень - вони вивчають роботу у двійках, роботу в злагоджені, і вишкіл вже складніший.
Наталка відвідує заняття вже пів року. Жінка двічі пройшла базове навчання, а згодом доєдналася до "просунутої" групи, яка відпрацьовує контактний бій у будівлі. Каже, збройні тренування вже стали її захопленням.
Наталка, учасниця тренінгу:
Ми маємо підійти до будівлі так, щоб не бути виявленими, і потім зачистити цю будівлю, грубо кажучи, з нижнього поверху і до верхнього. Це можна відточувати й відточувати. Це все-таки м'язова пам'ять, м'язова робота, яку треба постійно підтримувати. Всіляке може статися. Знову оголошують мобілізацію жінок, не хочеться просто бути якимось дурним баластом, хочеться вже мати певні знання, які можуть знадобитися.
Громадська організація "Українська Валькірія" працює вже понад два роки. Організатори кажуть, за цей час тренування відвідали більш як сім тисяч жінок. 700 з них згодом вступили до лав ЗСУ. Окрім опанування стрілецької зброї, учасниці можуть відвідати психологічні тренінги та інструктажі з домедичної допомоги. Вхід на тренування за донат. Зібрані кошти організатори передають на потреби поранених бійців у госпіталях.