Темпи окупантів виснажують рф: як експерти оцінюють стан фронту [ Редагувати ]
Швидкість просування окупантів в Україні - найбільша від початку повномасштабного вторгнення. Про це кажуть в американському інституті вивчення війни. Західні аналітики підрахували, що за останній місяць армія агресорки захопила територію розміром половини Лондона. Втім, експерти відзначають, що такий темп дуже важко підтримувати, і він дуже дорого коштує росії. Вже відчутні велика нестача техніки, низька якість медичної допомоги та брак людей. Детальніше про це у матеріалі нашої міжнародної оглядачки Світлани Чернецької.
Британська військова розвідка каже, що від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну в армії окупантів - пів мільйона поранених. І це неабияк тисне на медичну систему на всіх рівнях допомоги. Через лобові штурми росія продовжує втрачати понад півтори тисячі солдатів на добу. А через нестачу бронетехніки та постійну загрозу безпілотників поранених не можуть вчасно евакуювати, тож їхні травми стають серйознішими й призводять до вищого рівня смертності. В британському Міноборони відзначають також брак медичного персоналу та неякісне надання допомоги. І прогнозують, що ці проблеми не зникнуть щонайменше протягом наступних трьох місяців.
Хусейн Алієв, доктор політичних наук, старший лектор університету Глазго:
Військова медицина була величезною проблемою для росії протягом багатьох десятиліть, і тепер з 2022 року ми бачимо наслідки цього величезного нехтування військовою медициною. Її рівень навіть не дотягує до мінімально необхідного в умовах бойових дій. Велика проблема і брак медичного персоналу - ми бачили велику кількість повідомлень про примусове залучення цивільного медперсоналу до військових госпіталів на окупованих територіях. Тож це, ймовірно, буде постійною проблемою для росії, разом з неадекватною підготовкою мобілізованих російських новобранців. Зараз вони отримують один-два тижні підготовки, це очевидно, абсолютно недостатньо для того, щоб підготувати їх до участі в бойових операціях у штурмових місіях, які вимагають принаймні рік або півтора року підготовки мінімум.
Ані проблеми з медичною допомогою, ані відсутність професійних вояків та техніки поки що не зупиняє російське військо. Навпаки, за останній місяць воно захопило територію, за розміром як половина Лондона. Хоча в американському інституті вивчення війни роз’яснюють, що це не стратегічна територія, тобто вона не дає значних переваг армії окупантів. Крім того, це далося рекордними втратами. Та головне, що росія досі не змогла виконати головні завдання на осінь. ЗСУ вдалося весь цей час втримувати оборону Покровська - найбільш стратегічно важливого міста в регіоні. Після захоплення Авдіївки у квітні, росіяни тиснули в бік Покровська. І аналітики неодноразово попереджали про невідворотну окупацію міста, але цього досі не сталося.
Філіп Інграм, колишній співробітник британської військової розвідки:
Цей конфлікт не буде виграним чи програним на тактичному рівні. Це буде залежати від того, що відбувається на оперативному або стратегічному рівні. А саме тут Україна зберігає ініціативу, вона диктує темп розвитку подій. І якщо порівняти це з подібними конфліктами в історії, то, приміром, під час війни у В’єтнамі, США не програли жодної тактичної битви, але вони програли війну. Під час війни в Афганістані, теж я не думаю, що війська союзників програли хоч одну тактичну битву талібану, але саме вони зараз контролюють Афганістан. Отже, ми не можемо вимірювати речі виключно з того, що відбувається на лінії фронту, ми повинні дивитися на це набагато більше в 3D, 4D чи 5D, бо це дуже комплексна війна.
Ситуація на лінії фронту найбільш нестабільна від початку війни - кажуть у британській розвідці. І попереджають про критичну фазу - можливе нарощування темпів армії загарбників. Навіть попри величезні втрати. Щоправда, аналітики кажуть, що нестача людського ресурсу, танків та бронетехніки не дасть можливості росії запустити нову широкомасштабну наступальну операцію. Та ось для повільного затратного просування ресурсів наразі достатньо.