У Вінниці відбулися міжнародні навчання рятувальників [ Редагувати ]
Міжнародні навчання рятувальників провели у Вінниці. Упродовж кількох днів вогнеборці, спільно із колегами з Польщі, відпрацьовували сценарії реагування на надзвичайні події. Репортаж Юлії Корчевської.
Вечір. На полігоні ДСНС сотні рятувальників, кінологічні розрахунки та медики. Поруч гудуть сирени, а з розбитих вікон будівлі виривається полум'я.
За легендою: у триповерхове приміщення влучила ворожа ракета. Під завалами люди. Розпочинається пошуково-рятувальна операція.
Дніпро! Перевіряєм наявність потерпілих за допомогою камери! Як прийняли?
Українські фахівці працюють пліч-о-пліч з польськими колегами. Частину постраждалих за допомогою спецзасобів витягують з-під руїн та евакуйовують.
- Можеш рухатися? - Да. - Хорошо. Пішли зі мною.
Допомагає рятувальникам службова вівчарка Фріда, вона знаходить останнього з потерпілих.
На місці надзвичайної події розгорнуто пункт допомоги. Травмованих оглядають медики "Червоного Хреста".
- У вас подразнення якісь? Чи переломи? Як ви відчуваєте? - Нога права. Гострий біль.
Юрій Марценюк, командир загону швидкого реагування Товариства "Червоного Хреста" у Вінницькій області:
В нас є декілька постраждалих. У даній ситуації людина знаходиться при свідомості. В неї є дихання. Вона відносно стабільна. У надзвичайній ситуації вона отримала травму руки. Була накладена шина, кінцівка іммобілізована.
Після завершення операції бійці ДСНС підсумовують:
Тарас Грушка, заступник начальника аварійно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Вінницькій області:
Для максимальної реалістичності цих навчань - вони відбувалися саме в темну пору доби. Для того, щоби ускладнити це завдання. Ну, і показати, що ми можемо працювати як вдень, так і вночі. І завжди у готовності.
Собака Фріда брала участь у багатьох пошукових роботах ДСНС. Зокрема, під час ворожого ракетного удару по будинку офіцерів у Вінниці влітку 22-го. Та навіть сьогодні, в умовах "інсценування", до свого завдання поставилася відповідально.
Юрій Грушецький, кінолог-рятувальник:
- Фріда працювала всередині умовного завалу. І дуже гарно впоралась із цією задачею. - В таких умовах неймовірно важко людям, а наскільки важко тваринам? - Наші тварини для цього готові. Вони спеціально для того тренуються.
Польські рятувальники зазначають: від вишколу в реаліях війни дістали від українців корисний досвід. Але діляться і своїми напрацюваннями.
Бартош Тшаска, тренер Польського центру міжнародної допомоги:
Ми тренувалися у пошуках потерпілих під завалами розбомблених будинків. Навчалися спільно, відпрацювали сценарій, як рятувальник може допомогти своєму колезі у разі виникнення надзвичайної ситуації.
А це вже на майданчику триває процес самопорятунку. Колінчастий підіймач несе догори польського рятувальника з його вихованцем Лектором. Висота 25 метрів.
Таке випробування стало справжнім стрес-тестом для всієї команди. Проте доводить: цим людям у формі усе до снаги.
Григорій Горбачук, перший заступник начальника ГУ ДСНС України у Вінницькій області:
Межа по часу існує. Якнайшвидше. І якнайоперативніше. Сьогодні всі тактичні й оперативні задуми виконані в повному обсязі.
Навчання тривали два дні. Під час наступних вишколів планують залучати й рятувальників з прифронтових територій.