Обстрілюють щодня: як живуть люди в Оріхові [ Редагувати ]
Прифронтові населені пункти Запорізької області ворог обстрілює без упину. Б'є майже всім, що має на озброєнні. Постійно під ударами перебуває й Оріхів. У місті немає жодної вцілілої будівлі, але там і досі залишаються люди. Як вони живуть, чому не виїжджають та хто підтримує місцевих - дивіться в матеріалі Інни Гогой.
Попри холоднечу та дощ, в одному з сіл прифронтового Пологівського району люди зустрічають автівку ДСНС. Рятувальники привезли гуманітарний вантаж. Дехто з місцевих бере одразу по кілька буханців хліба: для себе та літніх сусідів.
Таїсія, жителька Пологівського району:
Вообщє по хлібинці, ну, як парочка людей, то ми даємо ще одну в нагрузочку.
Люди намагаються довго не затримуватися. Перебувати на вулиці тут вкрай небезпечно: обстріл може початися будь-якої миті.
Людмила, жителька Пологівського району:
Це як було рядом прилетіло, ранило в коліно, харашо хоть кості цілі, а коліно підживає. Громко, ночами можем не спать, дньом на часок прилягти, якщо не дуже громко, а так трошки хазяйства, хату тоже розбило, кришу, сараї, вікна повилітали. Ну, пока ще держусь
Уже майже три роки немає тиші й у прифронтовому Оріхові.
Ігор Горенко, командир відділення 20-ї державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС у Запорізькій області:
Обстановка не змінилась, б’ють "Градами", КАБи, РСЗВ, балістики тільки немає, а так все як і було. Збільшилися дрони, ФПВ, "Мавіки", збільшились ударні безпілотники.
Минулого тижня ворожий ФПВ поцілив у вантажівку з гуманітарною допомогою. У самому місті зруйновані усі будівлі. У потрощених оселях містяни живуть без світла, газу та води. Від сильних обстрілів ховаються у підвалах. Але попри небезпеку та відсутність комунікацій, більшість відмовляється від евакуації.
Валентина, жителька Оріхова:
Тут вроді як дома, а як десь поїхать, це буть у гостях, а тут я дома, а так страшно, конєчно.
Пан Віктор не виїжджає з міста, бо доглядає за півсотнею кіз. Каже, не може кинути напризволяще тварин, яких йому залишили на перетримку. Хата, де мешкає чоловік, так само пошкоджена від обстрілу.
Віктор, житель Оріхова:
Там дірка в хаті, можна туди прям в дірку заходить, вікна, кухня вообщє літня лежить на тому, ну, нехай весна прийде, будемо робить.
Підтримують оріхів’ян рятувальники: привозять у місто хліб та воду. І це неабияка допомога. Також можна звернутися до лікарів медичного розрахунку ДСНС. Фельдшер Валерій працює вже рік, за його спостереженням, найчастіше місцеві скаржаться на хронічні захворювання.
Валерій Шепель, фельдшер-рятувальник ГУ ДСНС у Запорізькій області:
Більша частина це пенсіонери: це артеріальний тиск, більша частина серцево, ну, серце, скажем так, зараз з нинішніми погодними умовами це дуже багато ГРВІ. Тут ми можемо видати таблетки, там зробити деякі уколи, також ми можемо надати допомогу при пораненнях.
У цій сумці Валерій має усе необхідне для надання домедичної допомоги.
Для вимірювання тиску тонометр і в нас, скажем так, перва домедична допомога: це в нас бандажі, це таке, що основне, ножиці розрізати тканину, кровоспинні, кроспаси для тампонади ран, також єсть гортанні трубки, давлячі пов'язки, давлячі бандажі.
Під обстрілами рятувальники прибирають наслідки попередніх прильотів. І так в Оріхові минає вже третя зима. Люди запаслися дровами та облаштували печі. До зимових свят особливо не налаштовані. Але новорічну ялинку ДСНСники таки змайстрували - із хвойних гілок та залишків ворожого "Урагану".