На території Софії Київської показали унікальну різдвяну 3D-виставу [ Редагувати ]
Вистава, яку треба дивитися в навушниках, а зображення проєктуються на стіни собору. До зимових свят на території заповідника "Софія Київська" всі охочі могли стати учасниками інтерактивного дійства. Наша кореспондентка Валерія Глущенко - про магію святкового дива.
Біля воріт Софії Київської гостей зустрічають казкові герої. І супроводжують туди, де відбуваються дива.
Дитячі фантазії та жарти, вчення та історія життя середньовічного киянина. Такого немає ніде у Світі.
Інтерактивна вистава "Говорять ті, що слухали вічність" поєднала в собі краплинку історії з морем різдвяного тепла. Оповідь відсилає у часи Київської Русі.
Тетяна, глядачка вистави:
Я згадала своє дитинство, коли я приходила з класним керівником та дивилась "Святу Оранту". Дуже мені сподобалось.
Юлія, глядачка вистави:
Це було казково, наче потрапляєш в казку. Ну, реально чудово. Бо емоції ухх.
За допомогою 3D-технологій перед глядачами постають захопливі історії, яким уже багато сотень років.
Ігор Френкель, сценарист постановки "Говорять ті, що слухали вічність":
Ми знаходимось в місці, якому 10 століть і воно майже не змінилось. І на стінах всього храму є понад 7 тисяч написів, які люди просто лишали на стінах. Такі графіті десяти столітньої давності. Що нас шокувало, то якщо порівнювати нас з людьми, які жили тоді, діти мріяли про те саме, тоді був набіг татар, печенігів і люди теж мріяли про мир.
Тут не чути гучної музики - навпаки, довкола панує тиша. Оповідь слухають у навушниках. Автори вистави не порушили спокою святого місця голосними звуками. Водночас мандрівку в минуле супроводжують гра акторів і яскраві спецефекти.
Святкова безкоштовна вистава для дітей та дорослих на території Софії Київської - ініціатива фундації першої леді Олени Зеленської. Захід реалізовано за підтримки партнерів Фундації. Дійство побудовано так, що зануритися у святкові дива можуть навіть діти з порушенням слуху. Їх, під час казкової історії, супроводжують перекладачі жестової мови.
Ірина Тернова, проєктна менеджерка громадської організації:
Неймовірні емоції від того, що наші підопічні з порушеннями слуху могли поринути в атмосферу. Хочеться подякувати Фундації Олени Зеленської за таке прекрасне свято, бо це не лише історія, а й магія Різдва.
Ірина, глядачка вистави:
Дуже сподобалось. Дуже атмосферно та по-справжньому різдвяний настрій. І цікаво було, бо тут такий історичний контекст.
Юлія, глядачка вистави:
Це популяризує нашу історію та традицію. Відкривається для людей, які, можливо, до цього не цікавились історією. Для дітей. Для родин. Адже люди всі збираються у святковий такий час.
Роман, глядач вистави:
Дуже зацікавив факт, що 7 тисяч графіті на стінах на Софії Київської.
Свої написи лишили для історії й маленькі глядачі - на спеціальній кам'яній стіні.
Вероніка, глядачка вистави:
В мене емоції дуже гарні з цього. Мені найбільше сподобалось, що ми ось тут писали.
Зустріли ми на виставі й зіркових гостей.
Тимур Мірошниченко, телеведучий:
Дуже сподобалось. Воно пробирає до глибини душі. Я хотів би сказати, що я ледь стримував сльози, але місцями й не стримував. Від потужності, від об'єму та від сили українського народу.
Інна Мірошниченко, юристка, блогерка:
Було б класно, якби ходили б класами. З першого класу, там весь клас пішли. Розважились та подивились б. Адже тут є і розваги для дітей, і важливі сенси закладаються.
Сьогодні фінальний день показу інтерактивного дійства. Упродовж 10 днів безкоштовну виставу "Говорять ті, що слухали вічність" переглянули понад 4 тисячі дітей та дорослих.