"Операція Курськ": у Києві відбулася ексклюзивна прем'єра фільму [ Редагувати ]
Передумови проведення наступальних дій на території росії, підготовка українських бійців до них та результати проведеної атаки. Усе це - складові документального фільму "Операція Курськ". Його створили військові та презентували закордонним партнерам. Хто герої стрічки та про що саме вони розповіли - дізнавайтеся в наступному матеріалі.
Кадри фільму "Операція Курськ". Це перша документальна хроніка про наступальні дії Сил оборони України на території рф. Створити таку стрічку - ідея Головного управління комунікацій Збройних Сил України та Медіацентру ЗСУ.
Дмитро Куєвда, автор фільму, солдат Медіацентру ЗСУ:
Всі ми, коли в телеграмі прочитали про початок Курської операції, то звісно всі мої колеги захотіли бути там. Бо коли ти про таке читаєш - ти розумієш, що це історичні події, про які будуть говорити через покоління.
Головні герої стрічки - учасники Курської операції: від солдатів до генералів. Вони діляться своїми враженнями та емоціями про те, як планували та здійснювали наступ.
Є велика кількість перешкод, за якими цей противник може сховатися, і щоби уникнути цього непотрібного затягування часу, а швидко виконати задачу та оточити противника - я вирішив діяти й, максимально заходячи йому в тил, займати певні рубежі вигідні для себе і не вигідні для нього. Тим самим ті гарнізони в населених пунктах - вони опинялися в оточенні, їм діватися було нікуди, тому вони виходили й здавалися в полон.
Богдан Сеник, начальник Головного управління комунікацій Збройних Сил України:
Є попит, оскільки ми бачимо і запити від штаб-квартири НАТО, і від наших колег та партнерів, які хотіли б більше, вивчаючи наш досвід, бачити і подібних фільмів, які відображають і хронологію, і найголовніше, найцінніше - де присутня у фільмі не авторська позиція, журналіста, редактора чи режисера, а відображення безпосередніх вражень, безпосередніх коментарів учасників.
Крім того, вперше демонструються ексклюзивні коментарі Головнокомандувача ЗСУ генерала Олександра Сирського та начальника Генштабу генерал-лейтенанта Анатолія Баргилевича.
Олександр Сирський, головнокомандувач ЗСУ:
Головне, що на основних напрямках, які були доступні до руху техніки і наступу наших військ, там були добре підготовані оборонні споруди.
Які не встояли під натиском українських військ. До Києва на ексклюзивний показ завітали військові аташе та представники дипломатичного корпусу з 19 країн.
Александрс Холмановс, полковник, аташе з питань оборони Латвійської республіки в Україні:
Це треба показати світу. Щоб вони зрозуміли, що треба щось робити з цією країною, щоб вона змінилася, який надавати тиск, щоб вони повернулись і закінчили війну, повернули землі, які вони окупували.
А українці можуть переглянути фільм на офіційному ютуб-каналі Головного управління комунікацій ЗСУ.
Богдан Сеник, начальник Головного управління комунікацій Збройних Сил України:
З колективом будемо докладати максимум зусиль, щоби подібного роду роботи було якомога більше - якісних, професійних.