Допоможуть усім: у Черкасах запрацював центр життєстійкості [ Редагувати ]
Центр життєстійкості запрацював у Черкасах. Його мета - надати людям необхідну психологічну допомогу та інформаційну підтримку. Кожен, хто відчуває у цьому потребу, може прийти сюди на консультацію.
Як допомагатимуть людям? З якими проблемами звертаються? Про все детально - далі в сюжеті.
Коли буде тяжко, ми згадаємо: ага, в мене є сильна сторона.
На заняттях з асоціативними метафоричними картами кожен з учасників намагається описати власне бачення конкретного зображення. І це допомагає фахівцям зрозуміти їхню підсвідомість.
- Як ви себе заспокоюєте, де берете опору... - Я дуже багато читаю.
Свою карту розшифровує пані Людмила. До Черкас вона приїхала із Дружківки і вже два роки мешкає у Черкасах з донькою, яка має інвалідність. Зустрічі з психологом додають жінці сил та наснаги до життя.
Людмила Мотрицька, відвідувачка центру життєстійкості:
У кожного у нас, хто тут мешкає, є своя історія, історія не є дуже хорошою, можна книгу писать про кожного із нас, це дуже потрібно, особливо психологічна підтримка, розумієте, туди прийти, попить кави, посміятися, розказати, що до цієї війни було добре.
Пан Олексій із Черкас, прийшов одразу, як дізнався про центр життєстійкості. Каже, підтримка та психологічне розвантаження нині необхідні кожному українцю.
Олексій Петров, відвідувач центру життєстійкості:
Психоемоційне состояніє людини дуже не стабільне, як правило, то такі центри потрібні, психологи потрібні. У мене проживає дочка з онуком за кордоном, я дуже переживаю за це, багато друзів воюють.
На перших групових заняттях учасники намагалися відшукати власні внутрішні ресурси та життєву опору. Такі зустрічі тут планують проводити регулярно. Головна мета - допомогти людям справлятись зі стресом під час війни та адаптуватись до нових умов.
Антоніна Осадча, психологиня:
Самодопомога плюс, ми будемо вчити, допомагати, різні техніки використовувати, при панічних атаках, при страхах, при депресії, при кризових ситуаціях, пояснювати людям, що це, бо стрес - це нормально.
Окрім психологів, консультують ще й соціальні фахівці та менеджери. Центр має облаштований простір для індивідуального чи групового спілкування, а ще кімнати для роботи з дітьми.
Наталія Несват, голова правління благодійної організації:
Будь-яка людина, незважаючи якої категорії, вона може прийти та отримати безоплатно ці послуги, консультацію, але враховуючи досвід, що у нас багато різних напрямків, фахівці можуть скорегувати людину на будь-який інших напрямок, якщо в процесі виявиться якась проблематика.
Це вже четвертий такий центр життєстійкості, який відкритий на Черкащині. Створено подібні й в інших регіонах України. І всі вони є частиною експериментального проєкту Міністерства соціальної політики. А допомога, яку надають тут фахівці благодійних організацій, безкоштовна.