На Київщині триває вишкіл бійців на випадок наступу ворога [ Редагувати ]
Надавати першу домедичну допомогу, евакуювати пораненого з поля бою, тримати оборону під час штурму противника та протистояти FPV-дронам. Такого в умовах війни мають навчитися всі: і військові, і цивільні. У цьому переконані організатори курсу "Підготовка населення до національного спротиву". Тренінги проводять на Київщині. Роман Барашев бачив, як навчають захищатися від ворога.
Київщина. Передмістя Ірпеня. Колишня база тероборони. Нині тут триває вишкіл бійців на випадок наступу ворога.
Завдяки піротехнічним ефектам - атмосфера тренувань максимально наближена до бойових дій. Щоби люди, які ніколи не тримали зброї в руках, змогли відчути себе, ніби на першій лінії оборони. Навчалися азів тактичної медицини, практикували евакуацію поранених.
Пораненою рукою не допомагаєте. Вона у вас лежить. Не допомагаєте ніяким чином! Коли у вас переб’є якісь зв’язки та сухожилки, ви не зможете фізично її підняти.
Ми що робимо? Мотаємо під пахвами. Тоді ми людину не задушимо. Тугенько ми замотуємо. Дивимось, щоб не йшла кров. Дивіться, якщо у нас тут поранена черепна коробка, і тут мізки, нам треба, щоб тут нічого не порушилось. Ми робимо шапочку, ми обгортаємо, і нам потрібно перекрити отак от, бачите.
Миттєво накласти турнікет - одне з базових умінь для армійців, наголошують інструктори.
Ви берете червоним маркером донизу. Я взяв, його розкрив, і мені зручно собі його накладати. За скільки ви маєте накласти турнікет? Вже за три хвилини, якщо не встигли накласти турнікет при пораненнях, людина може стекти кров’ю і померти.
Курс спротиву для цивільних складається з 15 військових дисциплін.
Олексій, заступник командира добровольчого формування Ірпінської територіальної громади:
Сама ідея виникла у командування Сил оборони ще у 2023 році для того, щоб громадяни могли захищати батьківщину. Була розроблена програма підготовки цивільних. Вона піврічна. В нашій громаді іде вже третій випуск курсантів згідно з програмою підготовки цивільних до цивільного спротиву.
Приблизно половина учасників вишколу - це жінки.
Олексій, заступник командира добровольчого формування Ірпінської територіальної громади:
Жінки, як і чоловіки, також можуть тримати зброю. Можуть знаходиться на першій лінії. Виконувати бойові завдання. У нас багато різних приладів, безпілотних систем, де жінки навіть краще виконують бойові завдання.
Марина, завдяки навчанню, вже набула базових навичок тактичної медицини. Але зупинятися на цьому не хоче. Воліє опанувати ще й військову спеціальність.
Марина, жителька Ірпеня:
За декілька днів я їду на курси в Кам'янець-Подільський, отримувати фах сапера. Це дуже така цікава професія, корисна в наш час - розмінування територій зараз дуже важливо.
Жінка запрошує нас у бліндаж. Ним користувалися бійці, які тримали оборону Києва на початку повномасштабного вторгнення росії.
Марина, жителька Ірпеня:
Тут люди жили, обороняючи частину Ірпеня. Ми з молоддю приходили навчатися вже після вторгнення.
Ірпінці не з чуток знають, на що здатен ворог під час окупації. А тому здобувають військові знання не про всяк випадок. А задля конкретної мети.
Світлана Мартинюк, жителька Ірпеня:
Ми всі пережили тут дуже тривожні події. Майже кожен мешканець або окупацію, або евакуацію пережив. Пам’ятаючи свій досвід, я б хотіла розуміти, чим я можу допомогти, і ці базові знання допомагають це тобі зробити.
Наталія Кіркіна, інструкторка з тактичної медицини:
У нас зараз такі умови - прильоти, скло, яке летить на людей. До нас звертається і Пенсійний фонд, і держслужби, щоб вміли надавати допомогу своїм близьким. Як накладати турнікети, як зупинити кровотечу.
Григорій, вимушений переселенець з Херсонської області:
Я з окупованої території. 7 місяців просидів у полоні за те, що допомагав Збройним силам. Було бажання зразу зайнятися такими навчаннями. Щоб можна було надати медичну допомогу чи бойові дії. Поки що відновлююсь психічно, психологічний стан похитнувся. Якщо буде змога захищати рідну землю, буду захищати.
Це не останній набір на курс "Підготовка населення до національного спротиву" для жителів Ірпеня та громади, наголошують організатори. Наступний розпочнеться наприкінці березня.