У Харкові відкрили другу підземну школу [ Редагувати ]
Другу підземну школу відкрили у Харкові. У дві зміни тут зможуть навчатися 750 учнів з 4-х сусідніх шкіл мікрорайону. Місце розташування не розголошують з міркувань безпеки, а побудували навчальний заклад на глибині 8 метрів за нормами протирадіаційного укриття. Напередодні діти вперше сіли за парти. Як це було?
Першокласник Ростик малює в повітрі літеру Ха.
Писати хлопчик вчився вдома, під час онлайн-занять, а допомагали батьки.
Та в школі наука дається легше.
Ростислав Єршов, учень 1-А класу:
Ти можеш вчителя позвати, і він тобі може показати, як букву написати.
І його вчительці тепер простіше. Бо, щоб дистанційно навчити першачків писати, треба дуже постаратися.
Зоя Лагутіна, вчителька молодших класів:
На екрані, я писала на екрані, зошити відкривали, додаткові якісь матеріали треба було знайти, зацікавити дітей, щоб вони висиділи перед екраном.
Ці 5-класники за партами не сиділи вже 4 роки. Спершу ковід, потім повномасштабна війна. Діти зізнаються: коли зустрілися, впізнали не всіх однокласників.
Школярі перераховують переваги офлайну.
- Ну, дуже красиво.
- Ну, на перерві можна бігати по коридору.
- Тут мої друзі, однокласники.
І саме соціалізація - одна з головних проблем для дітей, які вчаться онлайн, кажуть педагоги.
Юлія Дацько, директорка Харківської гімназії №130:
Заходиш в заклад освіти, і ехо, нікого немає. Тільки комп'ютери там десь, по той бік дитина, все одно немає оцього, знаєте, психологічного контакту такого близького з дитиною. Діти зараз прийшли, вони почали нас обіймати, у них стільки емоцій, вони такі раді, вони обіймають один одного. Тобто та соціалізація, яка-от зараз, вона почне вибудовуватися, бо була втрачена за три роки у дітей.
Це вже друга повноцінна підземна школа в Харкові. А ще є класи, які облаштували на станціях харківської підземки.
Світлана Шекера, кореспондентка:
При будівництві цієї підземної школи врахували попередній досвід, тож коридори стали більш широкими, а для дітей з особливими потребами обіцяють ще й підйомники.
Школу звели за пів року. Будували за нормами протирадіаційного укриття. На восьмиметровій глибині, щоб витримала ракетні удари.
Тетяна Цибульник, голова адміністрації Новобаварського району:
Тут побудовано ПРУ, і воно побудоване за всіма нормама, по всім новим ДБНам. Видержані 60 см стелі, 60 см полу, всі перекриття, пожежогасіння, витяжки.
Відкрили 9 класів, за місяць, коли завершать другу чергу будівництва, буде ще вісім. Загалом у цій школі навчатиметься 750 дітей.
Ольга Деменко, керівниця управління освіти Харківської міської ради:
Діти навчатимуться три-два, тобто три дні на цьому тижні, два дні на іншому тижні. Тут будуть основні предмети, а інші предмети, які вони тут не встигають проходити, вони будуть проходити онлайн.
Левову частку коштів на будівництво школи - 2 мільйони доларів - дав уряд Тайваню, решту - 10 млн грн - виділила міськрада. У місті працюють над зведенням ще п'яти підземних шкіл.
Ігор Терехов, харківський міський голова:
Ще три школи, які будуть побудовані до кінця весни. А інші школи будемо відкривати вже з 1 вересня. До нас такого ніхто не робив, і проєктно-кошторисна документація, і тендерні процедури, і будівельні роботи - це все ускладнюється тим, що погодні умови є, і під землею потрібно працювати, і війна іде.
В ідеалі, кажуть у мерії, потрібно створити такі безпечні освітні простори в кожному районі обласного центру. А поки що сісти за парти можуть лише сім тисяч дітей - це вісім відсотків школярів, які нині живуть у Харкові.