На Закарпатті змайстрували вантажівку-лазню для ЗСУ [ Редагувати ]
Пральні машини, сушарка, душові кабіни, резервуари з водою на 2,5 тонни, а ще місце для гоління та відпочинку. На Закарпатті волонтери змайстрували черговий такий комплекс для армійців. Днями завершили роботи, готову вантажівку-лазню вже бачили мої колеги.
Василь – майстер-волонтер зі Сваляви:
Звичайна машина. Просто вона - це повністю обслужена машина. Вже і двигун, і ходова, і все-все, повністю нова проводка стоїть.
Ззовні звичайна собі вантажівка. А всередині...
Павло Голубка – представник БФ "Допоможи Україні сьогодні":
От такий у нас банно-пральний комплекс, от тут знаходиться 2,5 тони води, два бойлери, електрика, три пралки, у нас є сушка, саме тут у нас душ, два душі.
Цей лазне-пральний комплекс сконструювали волонтери зі Сваляви. Він забезпечить бійцям гігієну в польових умовах. Оснащений всім необхідним та повністю автономний. Тут є електропостачання, потужний генератор, кондиціонер для обігріву. Все для прання одягу та дотримання особистої чистоти на фронті. Є навіть місце для відпочинку.
Павло Голубка – представник БФ "Допоможи Україні сьогодні":
От тут матрац, ліжко. Можна і відпочити собі, це вже порошки нам волонтери заготовили, і ще багато буде на передачу. І ще буде багато всього іншого.
Павло - приватний підприємець. Його благодійний фонд допомагає захисникам від початку великої війни. Закуповували необхідні речі, а згодом зібрав команду майстрів лагодити фронтові автомобілі. Два роки тому отримали запит на створення лазні на колесах.
Павло Голубка – представник БФ "Допоможи Україні сьогодні":
Мукачівська військова адміністрація нам запропонувала, чи зможемо ми такий банний комплекс побудувати, банно-пральний комплекс, я сказав: звичайно, зможемо, якщо не знаємо, научимося. У перших 2-х ми робили просто сауни, було 5 душів, у 4-й машині ми вже поставили чан, дуже хлопці просили, поставили були навіть соляну кімнату.
Ремонт машини й переобладнання всередині команда виконує самотужки. На створення такого комплексу на колесах майстри-волонтери витратили близько 2-х місяців. Працювали у вільний від роботи час. У кожного свої обов’язки.
Олександр – майстер-волонтер зі Сваляви:
Електрики, сантехнік, вагонка. Хоч якийсь внесок зробили для перемоги.
Павло опікується пошуком фінансів - одним з найважчих етапів робити. Деякі витрати закривають власними зусиллями, решту завдяки донатам. Собівартість такої лазні на колесах близько мільйона гривень.
Павло Голубка – представник БФ "Допоможи Україні сьогодні":
Якби одразу були гроші, то можна організувати підприємців, і тоді бистріше б йшло, може навіть на місяць 2-3 комплекси робити. Але все залежить від фінансування.
За час війни волонтери вже змайстрували з десяток таких комплексів для різних підрозділів. Без роботи чоловіки довго не бувають, запити від армійців надходять часто.
У планах розробка командного пункту на колесах з майстернею для дронів. Павло шукає охочих підтримати, а майстри готові приступити до роботи хоч сьогодні. Щоб бодай трохи покращити життя захисникам.