У ЗСУ почали підготовку операторів наземних роботизованих комплексів [ Редагувати ]
Бойові роботи на службі в армії. Українське військо нині активно залучає різні технологічні розробки, які допомагають бійцям на полі бою нищити ворога. Машини здатні доставляти на передову боєприпаси, зброю, вивозити поранених, а ще заміновувати території та вести бій замість солдатів.
В оперативному командуванню "Захід" започаткували пілотний проєкт із навчання операторів наземних роботизованих комплексів. Вже приймають перших курсантів. Як бійці працюють із залізними воїнами та чому така професія може змінити хід війни - розкажуть мої колеги.
Бойові роботи на службі в армії. Українське військо нині активно залучає різні технологічні розробки, які допомагають бійцям на полі бою нищити ворога. Машини здатні доставляти на передову боєприпаси, зброю, вивозити поранених, а ще мінувати території та вести бій замість солдатів. В оперативному командуванню "Захід" започаткували пілотний проєкт із навчання операторів наземних роботизованих комплексів. Вже приймають перших курсантів. Як бійці працюють із залізними воїнами та чому така професія може змінити хід війни – розкажуть мої колеги.
Ось так бойовий робот розносить ціль з кулемета. Пристроєм дистанційно керує боєць. Він - у безпечному місці.
Апарат дещо схожий на дитячу радіокеровану машинку, але насправді це броньований розвідувально-ударний наземний дрон. Хлопці називають його просто залізний воїн. Він навіть вміє сам перезаряджати кулемет.
Дрон оснащений двома відеокамерами. Усе що фільмує наземний безпілотник, бачить на моніторі оператор. А він куди тільки не заганяв машину, та усі перешкоди здолала.
Дрон-мінер. Він використовується як і камікадзе.
А це вже робот, який заміняє на полі бою сапера. Апарат практично безшумний. Платформа несе на собі три протитанкові міни. Дві з них скидає, щоб замінувати позиції.
А третю міну, пояснює інструктор з позивним "Пас", оператор через пульт може підірвати, і у такий спосіб знищити бліндаж чи техніку противника. Такі комплекси вже використовують на передовій. Та за успішним виконанням завдання кожного робота стоять навчені бійці. Їх віднедавна готують у цьому навчальному центрі оперативного командування "Захід".
Позивний "Пас", інструктор:
Навички водіння ним, перешкоди, тому що це тут імітується, а в бойових умовах може все бути: вирви, все. Ми якби будемо ще більше якихось перешкод робити. Чим важче тут, тим буде краще на полі бою.
Курсанти опановують різні моделі наземних роботизованих комплексів. Боєць з позивним "Музикант" вчиться їздити на так званому роботі-логісті.
Головне завдання цієї платформи - доставка боєприпасів, зброї та продуктів на передову. Тягнути може понад сотню кілограмів.
Сто десять ми возили на ній, веде себе нормально.
Роман – з Дніпропетровщини. Мобілізувався вісім місяців тому. За цей час опанував саперну справу, а тепер взявся приручати роботів.
Позивний "Музикант", курсант:
Придумано дуже добре, тому що, навіщо відправляти людину, те саме може виконати робот. Те ж саме людина, якщо там доставка якихось продуктів, то вона ж візьме два паки в руки й все. На роботи можна грузити до ста кілограмів, і він якби поїде. Головне – це людські життя.
Наземні платформи мають досить широкий функціонал. Армійці та виробники переконані, що в майбутньому машини зможуть замінити людей і воюватимуть на фронті.
Сергій, командир роти:
Потрібні саме роботи. Я вважаю, що за ними майбутнє. Ми в цьому напрямку намагаємося максимально розвиватись. Їх вартість порівняно з вартістю людського життя – це ніщо, тобто нам потрібно максимально зберегти наш особовий склад – наших побратимів. От і намагатимемося саме отаким чином нищити ворога.
Курс для операторів наземних роботизованих комплексів триватиме місяць. Він охоплює всі основні аспекти, які повинен знати той, хто керує роботом. Навчальну програму адаптували під реалії нашої війни з росіянами. Застосування безпілотних наземних платформ, певні військовослужбовці, невдовзі може змінити хід війни. Адже дрони вже панують у небі.