У Дніпрі вперше жіночий батальйон відбудовує зруйнований будинок [ Редагувати ]
Відбудовувати країну після російських атак готовий жіночий будівельний батальйон з Дніпра. Вони вже проводять ремонт в одній з багатоповерхівок, в яку влучив "Шахед". Кладуть плитку та клеять шпалери. Так вони відпрацьовують практичну частину курсу. Але кажуть: у цій галузі працюватимуть і надалі. Тим більше будівельників нині не вистачає.
Наприкінці лютого минулого року ворог атакував "Шахедом" багатоповерхівку Дніпра. Удар припав на горішні поверхи з 7-го по 9-й. Серед потерпілих - 8 мешканців, а в будинку зруйновані квартири у двох під’їздах.
А ось такий вигляд місце влучання має сьогодні. Масштаби руйнування видає лише колір цегли. У травні підрядники взялися до відновлення багатоповерхівки. Спершу провели демонтаж, потому почали відбудовувати.
Богдан Ольшанський, директор підрядної організації:
Реконструкція з самого початку, це вже не так просто. З нуля строїть простіше, а коли воно все таке розірване. Відновили вже весь конструктив будівлі й практично завершуємо ремонти у квартирах. Десь пару тижнів і будемо вже людям віддавати житло.
У 18 помешканнях проводять ремонт під ключ. Частково до нього залучили жінок. Нині у будівельній галузі бракує фахівців. Близько 30 відсотків спеціалістів мобілізувалися чи пішли добровільно у військо. Тепер замість них працюють майстрині.
Богдан Ольшанський, директор підрядної організації:
У нас тут маляра. Це шпаклювання стін, поклейка шпалер, а також плиточні роботи.
Допомогли в ремонті студентки жіночого будівельного батальйону. Тут вони на виробничій практиці.
Навчання почали торік у листопаді в одному з освітніх закладів Дніпра. Там спеціально розробили програму перепідготовки на малярок та плиточниць-лицювальниць. На курс набирали тільки переселенок.
Тетяна Янушкевич, начальник інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міської ради:
Це був перший в Україні створений цей жіночий батальйон. Ця ідея виникла в інспекції, оскільки ми аналізували ринок праці, дивилися, що дуже багато з'явилося дефіцитних професій, тому виникла така пропозиція створити жіночий батальйон і надати можливість жінкам, які не можуть зараз знайти себе на вакансіях, які є в місті Дніпро.
Пані Інна з напарницею вже завершують викладати кахлі у ванній кімнаті. Жінка - найстарша на курсі. Їй 67 років, вона - переселенка з Харкова. Зізнається: пішла навчатися, щоби самотужки відбудувати зруйновану росіянами домівку. Але зараз радіє, що допомагає дніпрянам. Працювати у будівництві хоче й надалі.
Інна Левченко, студентка:
Дуже велика гордість. Ми відчуваємо, що будемо дуже корисні людям, і те, що ми навчалися, ми якраз закріплюємо. Не можемо сказати, що я робила щось одне. І підрізку робила. І так й інші дівчата.
Жінка вміло справляється з різними інструментами.
Інна Левченко, студентка:
І болгарку, і шурупокрут, і є в нас плиткоріз, і в нас, бачите, є міксер для суміші.
Спершу будівельний міксер ледь тримала у руках пані Олена. Нині легко розмішує ним клей.
Не одразу піддалися і кахлі.
Олена, студентка:
Зразу була підготовка, був ряд найперший, це дуже важливо. Ми трохи тут затримались, навіть розгубилися, боялись навіть, але після цього ряду справа пішла. Тут уже підрізки пішли дуже великі у нас. Це надважлива підрізка у нас, яка з 4 плит.
Випускники після практики отримують сертифікати. І готові, кажуть, працювати вже за новою професією.
Це дуже актуально, країна зруйнована, її треба відновлювати тут, в Україні, а не десь там.
На виробничій практиці зараз перший курс жіночого будівельного батальйону. І вже триває набір наступної групи, студентів забезпечать житлом на час навчання, місцем проходження практики. А роботи, переконані в інспекції праці, вистачить усім.
Тетяна Янушкевич, начальниця інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міської ради:
Тисяча роботодавців, серед них є як ТОВ, так і ФОП, які мають право наймати й мати найнятий персонал.
Квартири багатоповерхівки, які відновлюють майстрині, вже готують до заселення. Після трагедії було евакуйовано два під’їзди.
Владислав Макарець, начальник організаційного відділу департаменту з питань самоорганізації населення Дніпровської міської ради:
Всі 72 квартири було відселено. На той час місто спромоглося почати процес відбудови й забезпечити жителів можливістю орендувати приміщення.
Уже за кілька місяців жіночий батальйон звершить ремонт у помешканнях. І до відновлених будинків під'єднають усі комунікації.