На Кіровоградщині ГО за грантові гроші облаштовує житло переселенцям [ Редагувати ]
На Кіровоградщині громадська організація за грантові гроші допомагає переселенцям облаштовувати житло. Йдеться про дороговартісні ремонтні роботи, такі як заміна вікон, вхідних дверей, перекриття даху та утеплення стін. Минулого року такою підтримкою скористалось з пів сотні родин. Детальніше про те, як отримати безкоштовну допомогу в ремонті житла переселенцям - у сюжеті Олени Бринзи.
Людмила Івченко, переселенка:
- Оцей будинок, воно все завалене було, тут сміття, куча кірпічів, не знали навіть з чого починати. - А вони молодці, раз, раз і все зробили. - І оце ж двері поміняли, тут теж одні дірки були.
Пані Людмила показує відремонтований і причепурений будинок, в якому планують жити з чоловіком. У громаду на Кіровоградщині родина вимушено перебралася з Донеччини у 22 році. Покинули все й заселилися в місцевий гуртожиток.
Людмила Івченко, переселенка:
Я сумувала, не могла місця собі ніде знайти, дуже була у мене журба, що все бросили, приїхали й живемо на старість років у гуртожитку. І пасіку там свою бросили, і всі речі, і тоді я стала шукать собі житло.
Та грошей подружжю вистачило лише на скромну хату. Заміни в ній потребували і вікна, і покрівля. Упоратися допомогли працівники громадської організації. За грантові кошти поставили в майбутній оселі нові і рами з шибками, і двері, укріпили стіну, полагодили дах.
Олександр Івченко, переселенець:
По-перше, у нас стіна завалилась, вони нам стіну зробили, це одне з таких самих, що я просто не знав, що там робить, підремонтували дах, дах протікав, там текло здорово, вони підремонтували. А вікна поміняли, я дивуюсь, як красиво все робили, просто і швидко, і якісно.
Схожа історія і в пані Антоніни. Вони з чоловіком покинули Донеччину так само через російську агресію. На заощадження купили занедбаний будинок у селі.
Антоніна Столбова, переселенка:
Узяли по дві сумки дєдушка і дві я, і поїхали, все оставили, а тут, бачте, яку красоту нам зробили. По дєшовкє дом попався нам і нас устроїло, що тут є і газ, і свєт, вода. І от ми взяли й поїхали, це те, що в хазяїна в мого ручки золоті, оце все це він вже поробив.
Але найбільшою проблемою було те, що в хаті текла стеля. Замінити дах коштувало від ста тисяч гривень. Цих грошей у пенсіонерів не було. Тож вони звернулися в громадську організацію з проханням про підтримку і їм не відмовили - привезли безплатну нову покрівлю. Такою допомогою торік скористалися понад 50 родин, які переїхали на Кіровоградщину.
Володимир Кудря, менеджер проєкту ГО "Десяте квітня":
Проєкт реалізується за підтримки агентства ООН у справах біженців, він спрямований на поліпшення житлових умов для внутрішньо переміщених осіб. Ми їх шукаємо у співпраці з органами місцевого самоврядування, є звернення і окремо від людей, всі ці будинки ми аналізуємо, прораховуємо вартість відповідних ремонтів, залучаємо підрядні організації, які допомагають нам їх впроваджувати.
Цьогоріч у рамках проєкту вже заплановано відремонтувати в області сто двадцять п'ять будинків. У всіх знайшли свій другий дім переселенці.