У Бучі вшанували пам'ять захисників та загиблих мирних українців [ Редагувати ]
Буча. Місто-герой, завдяки жителям якого росіяни на початку повномасштабного вторгнення не змогли просунутися до столиці. Люди тут билися з окупантами, бачили жахіття з боку загарбників. Напередодні у Бучі вшановували пам'ять захисників та загиблих мирних українців. Далі матеріал Анатолія Журавльова.
Біля Храму Святого Апостола Андрія Первозванного в Бучі зібралося чимало людей. Хтось пережив російську окупацію, хтось втратив близьких...
Двадцять восьмого буде три роки...
Ім'я сина пані Алли викарбовано на цій "Стіні пам'яті". Чоловіка окупанти розстріляли, коли він намагався знайти їжу для маленького сина.
Алла Топчій, жителька Бучі:
Їхав дорогою... А потім пролежав на трасі усю окупацію... Йому було 34 роки.
Денис Топчій став одним з понад пів тисячі мирних жителів Бучі, яких ворог не пощадив. 33 дні окупації, знущань і вбивств. Масштаби російських злочинів стали зрозумілими одразу після втечі загарбників. Біля цього храму вони організували масове поховання вбитих.
Анатолій Федорук, Бучанський міський голова:
Жінки, чоловіки, діти... Які точно не були загрозою для того російського оскалу зі зброєю, який був тут, в наших домівках. Буча пройшла всі етапи війни - від вторгнення, окупації до світлої миті звільнення нашими Збройними силами України, до питання відбудови й повернення громадян.
У Бучу окупанти зайшли в перші дні повномасштабної війни. Тоді ж і стикнулися з шаленим опором з боку захисників України.
Збройні сили України зупинили колону - вулиця Вокзальна, місто Буча. Це результати їхнього вторгнення та роботи наших Збройних сил. Звичайно, приватний сектор, який поруч, також отримав пошкодження. Але все відбудуємо. Всі живі, всі здорові. Збройні сили України гарно відпрацювали. Все буде Україна!
Анатолій Журавльов, кореспондент:
Вулиця Вокзальна. Вона стала одним із символів українського спротиву в Бучі. Саме тут на початку повномасштабного вторгнення росії була розбита велика колона військової техніки окупантів, які сунули на Київ. Нині ж і не скажеш, що тут точилися запеклі бої. Дорога, навколишні будинки - усе відновлено.
Став до зброї з першого ж дня великої війни й бучанець Леонід Лавренчук - досвідчений боєць, який боронив Україну ще з 2014 року.
Жанна Курганська, мати полеглого захисника України:
Половина на п'яту, він одягається, кажу: "Льонь, ти куди?". Каже: "Мам, війна". Я питаю: "З ким?". А він: "раша на нас поперла". Я кажу: "А ти куди?". А він: "Машина чекає, вже їдемо".
Мати захисника, його дружина, друзі та знайомі - усі зібралися, щоб вшанувати пам'ять бійця. Він захищав Бучу, боронив Донеччину та Харківщину на найгарячіших напрямках.
Анатолій Кушнірчук, військовий капелан добровольчого формування "Буча":
Він був там, де в принципі смерть здоровкається з тобою за руку через кожних 5 хвилин. Дух воїна в цій людині був просто бадьорий, він як наче незламна людина була. Це насправді честь для нашої громади, що така людина народилася і проживала в нашій громаді.
Життя захисника обірвалося через удар ворожого дрона на Сумщині торік у серпні.
Микола Калашник, в. о. начальника Київської обласної військової адміністрації:
Важливо згадувати й всьому цивілізованому світу - інформувати та нагадувати, що Україна зупинила ворога на території нашій, і це могло бути поширено територією всієї Європи. І зараз важлива підтримка як ніколи, аби ми отримали довгоочікувану, бажану українську перемогу.
Три роки тому Україна не здалася, вистояла завдяки єдності та самовідданості людей. Проте велика війна триває і вимагає від нас ще більшого єднання, ніж на початку повномасштабного вторгнення.
Анатолій Федорук, Бучанський міський голова:
Це не лише День пам'яті, це не лише історична дата. Це можливість нам продемонструвати й стійкість, і згуртованість ось тут, у Бучі, в Україні. І одночасно дати сигнал всьому цивілізованому демократичному співтовариству, що ми прагнемо, ми хочемо миру - миру того, якого прагне і військово-політичне керівництво нашої держави, і наші Збройні сили України. Справедливого миру. Тож слава нашим захисникам, слава Україні й вічна пам'ять тим, хто віддав своє життя.