Куховарять та створюють житло: як 38-й ЗРП забезпечує комфорт на фронті [ Редагувати ]
Якісне харчування, комфортні помешкання та можливості для дозвілля. Усе це відіграє важливу роль під час служби в українському війську. Як держава забезпечує побутові умови армійців та як вони самі їх створюють для себе - дізнавалися наші кореспонденти. На півдні країни вони відвідали бійців Тридцять восьмого зенітного ракетного полку імені генерал-хорунжого Юрія Тютюнника.
Мобільно-вогнева група повертається з бойового чергування. У промерзлих степах бійці полювали вночі на ворожі "Шахеди", які знову атакували південь. Зі зброї - потужний кулемет ДШК.
Позивний "Тайфун", командир мобільно-вогневої групи:
Працювати доводиться кожну ніч! Воно ж летить або в людей влучити, або щось пошкодити - нехай воно в якусь газову трубу попаде або газовий хаб, то це означає, що якісь малюки не отримають тепло або не отримають їжі. Звісно, ми застосовуємо всі можливості для того, щоб знищити ці повітряні цілі.
У тимчасовому помешканні на вояків чекають побратими. Щоби хлопці відразу зігрілися - рубають дрова та затоплюють піч.
Позивний "Фізрук", стрілець-зенітник мобільно-вогневої групи:
Чітких розподілень у нас немає, але виконуємо в міру можливого, в кого є час: наприклад, хтось зараз заготовляє дрова, хтось піде готувати їсти.
Цього разу куховарить Дмитро: варить борщ. І показує запаси - харчами забезпечує держава.
Дмитро, водій-стрілець мобільно-вогневої групи:
- Приїжджаєш з бойового чергування, а тут підігрітий, гаряченький борщик, хлопцям в радість: ніби повертаються в рідну домівку. - Взагалі, у вас тут є якісь улюблені страви? - Так, шаурма!
Так виглядає побут групи Тридцять восьмого зенітного ракетного полку імені генерал-хорунжого Юрія Тютюнника. Приміщення багатофункціональні. Приміром, тут і кухня, і їдальня, і кімната для спілкування з рідними. Захисники все облаштували власноруч.
Відкрили кран - рукомийник, відкрили інший кран - потекла тепла водичка.
У сусідньому приміщенні - спортивний куточок. За нього відповідає боєць за позивним "Фізрук". Раніше, ще у довоєнний час, працював учителем фізкультури. На фронт пішов добровольцем.
Це ось так ми в перервах між відпочинком і підготовкою до бойового чергування зміцнюємо свій дух через заняття. Фізична активність - це невіддільна частина здоров'я і це не обговорюється. І це не потрібно доводити.
Інвентар тямущі хлопці розробили самі. З того, що було напохваті.
Це звичайний цемент, звичайний цемент: залили в форму - ось видно, що це форма пляшки п'ятилітрової, ми залили його в пляшку, вставили прут і все: гантель готова, ось так.
Поруч - наочність з бойової роботи. Ворожий "Шахед" мобільно-вогнева група знищила кілька днів тому. Командир каже: це взірець ювелірного влучання по безпілотнику.
Позивний "Тайфун", командир мобільно-вогневої групи:
Щоб "Шахед" упав, коли був здійснений обстріл, треба вражати саме двигун, тому що двигун крутить гвинти і ці гвинти штовхають ось цю двохсоткілограмову штукенцію вперед - куди він там спрямований. Якщо вражається двигун - все: це уже безкорисняк.
Ну, а в цьому приміщенні відпочивальня. Тут бійці сплять та відновлюють сили. Хтось читає новини або вивчає іноземну мову, хтось малює.
Український поїзд, бачите? Тут він червоний, і цей український поїзд прямує прямо через січень і через лютий, прямує до Перемоги, все! Та і щось, знаєте, постійно зброя, постійно побут, постійно ми тут крутимся в цьому середовищі, а тут раз - картина заїхала, ого, щось новеньке, якісь новенькі враження, інші враження.
Розвіятися допомагають також гумор та хатні тварини. Під наглядом вояків - кіт Макрон, а нещодавно з'явилося ще й кошеня, його кличуть Трампом.
Ну, Трамп - молодий політик: лише другий термін, і він молодий, але теж політик: бачите, як підлаштовується під ситуацію.
Та разом із тим хлопці завжди готові до бою. Кажуть: сил для боротьби надає спільна мета - перемогти, а ще підтримка один одного. Усі охочі доєднатися можуть звертатися до представника полку за телефоном: 380667176386.
Позивний "Фізрук", стрілець-зенітник мобільно-вогневої групи:
Час готовності нашої - сім-десять хвилин і ми вже на позиції, готові до зустрічі ворога. Заради рідних, близьких, знайомих, хто лишається вдома - вони допомагають чим можуть, волонтерять, а ми виконуємо завдання по власних силах. От так і тримається вся країна.