У Кропивницькому ледь не замерз півторарічний хлопчик [ Редагувати ]
У Кропивницькому ледь не замерз півторарічний хлопчик. Дитина живе разом з мамою та бабусею. А їхню хату відрізали за борги від усіх комунікації, а у самій оселі - антисанітарія. Єдиний, хто звернув увагу на проблемну родину, керівник місцевого благодійного притулку. Чому бездіяла соціальна служба, і де нині дитина? З'ясували наші журналісти.
Я вас приїхав звідси забрати.
Це відео зняв керівник благодійного притулку Володимир. На ньому видно жахливі умови мешкання родини у Кропивницькому: бабусі, матері та півторарічної дитини.
Володимир Лебедєв, директор благодійного притулку "Дім Милосердя":
Сім'я приходила кожен день до нас по хліб безплатний, за памперсами, одежею, а потім почала нашу команду просити балон з газом, ну, наші друзі раз повезли, другий, і потім кажуть: треба, щоб ти туди з командою поїхав, побачив, що там за умови.
На місці Володимир разом з правоохоронцями побачили страшну антисанітарію. У будинку - холодно. Через борги його вже кілька років, як відрізали від всіх комунікацій.
Володимир Лебедєв, директор благодійного притулку "Дім Милосердя":
Вразило, що, по-перше, дитина була налякана, роззута, без шапки, там мороз, і вразило те, що мати каже: зараз я поп'ю води й поїдемо, і бере кружку, і у відрі розбиває лід, набирає воду, і я кажу: як ви тут виживали, як дитина взагалі?
Чоловік забрав сім'ю у благодійний притулок. І наполіг, аби дитину обстежили - у лікарні хлопчику діагностували запалення легень.
Ольга Скакун, дитяча лікарка-інфекціоніст Центральної міської лікарні м. Кропивницький:
У якому стані дитинка приїхала, тобто більше питань до гігієнічних норм, які вона не навчена робити, дитинка брудненька, дитинка неохайна, мама цього не розуміє, вона вважає: умови нормальні, це, як вона сказала, приватний будинок, свіже повітря, що ще треба дитині, її злякало тільки те, що була мінусова температура за вікном.
Нині у медзакладі й сама мати. Запевняє: на початку опалювального сезону зверталася по допомогу в мерію. Але їй відмовили.
Любов Щербак, мати хлопчика:
Так, я зверталася до міськвиконкому. Я була з дитиною, і мені сказали - це у 130 кабінеті, я була у міськвиконкомі, сказали, що можуть допомогти продуктами харчування чи медична допомога якась. І все, нас відправили.
Умови, в яких проживає із сином, жінка вважає задовільними. Щоб обігріти кімнату, сама склала піч. Через це сталася пожежа.
Любов Щербак, мати хлопчика:
Я зробила камін, ми топили дровами, готували їсти, але потім я почала сушити речі, прання, і він поламався. І люди допомогли з газовими балонами, ми заправляли їх на ті гроші, які отримували.
Жінок добре знають сусіди на вулиці. Вони тут усе життя. Після того, як померла власниця будинку - прабабуся, з часом перетворилися на проблемну родину.
Раїса Коваленко, жителька м. Кропивницького:
Консервацію давала, картоплю давала, у них і картоплю не було в чому зварить, бо каструльок нема, поздавали, дитинку не можна давати їм, це слава Богу, що та дитинка вижила, як воно там вижило, я не знаю. Не п'ють, не наркомани, цього в них немає, такі просто вони...
У мерії Кропивницького заперечують, що мати зверталась по допомогу. Але готові надати їй шанс для налагодження нормального життя. Якщо ситуація не зміниться, то дитину вилучать із сім'ї.
Тетяна Тимоховська, начальниця управління з питань захисту прав дітей Кропивницької міської ради:
У неї дві соціальні виплати, бабуся працює, але чомусь люди не сплачували ці комунальні послуги, і накопичились борги. У неї є можливість проживати в "Будинку Милосердя", їй дозволяють знаходитись там ще місяць, вона може влаштуватись на роботу, і відповідно зробити реструктуризацію боргу, щоб їм знову під'єднали електроенергію.
Також у мерії вже підготували направлення для дитини в дитячий садок, а жінку влаштують туди на посаду кухаря.