Сварка Трампа та Зеленського обвалила міжнародні облігації України [ Редагувати ]

Єврооблігації України в понеділок, 3 березня, різко впали після публічної сварки у Білому домі між президентом України Володимиром Зеленським, президентом США Дональдом Трампом і віцепрезидентом США Джей Ді Венсом. Про це пише Reuters.
Найбільше подешевшали цінні папери з погашенням у 2035 році - їхня вартість впала на 3,6 цента - до 61,7 цента за долар. Це найнижчий рівень за останній місяць, свідчать дані Tradeweb.
Під тиском опинилися українські ВВП-варанти, виплати за якими зростають у разі сильного економічного розвитку країни. Вони втратили понад 2 центи, знизившись до 80 центів.
Останнім часом українські міжнародні облігації нагадують американські гірки, пише Reuters. У середині лютого, коли Трамп назвав Зеленського "диктатором" і почав відновлювати відносини з росією, українські цінні папери різко впали.
А минулого тижня більшість з них відіграли частину втрат, сподіваючись на укладення угоди між Києвом та Вашингтоном про корисні копалини, яка сприяла б завершенню війни та початку економічної відбудови України. Оптимізм зник після публічної сварки лідерів в Овальному кабінеті та зриву підписання угоди.
Восени 2024 року Україна змогла домовитися з кредиторами про реструктуризацію міжнародних облігацій на суму понад $20 млрд.
Офіційний Київ наполягав, що Україна не може запропонувати нічого схожого на ВВП-варранти, які використовувалися під час реструктуризації 2015 року. Тоді Київ мав віддавати більшу частину свого економічного зростання, якщо номінальний ВВП перевищить $125,4 млрд, а річне зростання сягне 3%.
Натомість Україна запропонувала облігації, прив'язані до ВВП, а кредитори могли розраховувати на миттєві купонні виплати, починаючи зі ставки 1,75% з підвищенням до 7,75%. Такі умови задовольнили власників облігацій.
Нагадаємо, 28 лютого відбулася зустріч в Овальному кабінеті Білого дому між президентом України Володимиром Зеленським та президентом США Дональдом Трампом. У зустрічі також брав участь Джей Ді Венс.
Планувалося, що сторони укладуть угоду про корисні копалини. Однак переговори провалилися, розмова відбулася на підвищених тонах. Президент Зеленський достроково залишив Вашингтон.