"Дивись українське": на Вінниччині відкрили кінопростір для реабілітації військових [ Редагувати ]
На Вінниччині запрацював кінопростір для військовиків, які перебувають на лікуванні та реабілітації. Він став п'ятим в Україні. Обладнання кінозалів у медзакладах - це частина проєкту "Кіно заради перемоги". Митці й актори провели вже тисячі кіновечорів та зустрічей з нашими оборонцями та переселенцями. Юлія Корчевська розповість більше.
Кінозала реабілітаційного центру поступово наповнюється глядачами. Аудиторія - воїни, які відновлюються після поранень і травм. Очікує на сеанс і Дмитро - військовослужбовець 14-ї бригади Нацгвардії "Червона Калина".
Дмитро, військовослужбовець 14-ї бригади НГУ "Червона Калина":
Це є можливість для військових, які тут перебувають, можливість відпочити, забути не на довго за свої проблеми чи негаразди.
Дмитро мобілізувався у 2022. Спочатку боронив Україну на Запорізькому напрямку. Згодом - на Покровському, там був важко поранений.
Дмитро, військовослужбовець 14-ї бригади НГУ "Червона Калина":
Це було під час виконання бойового завдання. 10-го серпня отримав поранення. Потім мене евакуювали...
Тривале лікування, а зараз відновлення перед протезуванням.
Дмитро, військовослужбовець 14-ї бригади НГУ "Червона Калина":
Реабілітологи хороші. Реабілітація проходить не дарма. І морально краще, і фізично трошки повертають мене до сил.
Сьогодні у кінозалі демонструють фільм "Буча".
Такі кіносеанси - елемент психологічної реабілітації наших воїнів. Сьогодні вже третій показ в рамках ініціативи "Дивись Українське".
Ірина Трусь, т.в.о. начальника медичного реабілітаційного центру МВС:
Орієнтовно за місяць до вказаної дати я звернулася до Асоціації "Дивись Українське". Ми мали екран, ми мали проєктор, якісний звук і світло. І мали можливість вже показати українське кіно. Перший фільм, який ми показали, це був "Мій карпатський дідусь". На дану подію до нас завітав народний артист України Богдан Бенюк, який являється ще й амбасадором Туру "Кіно заради перемоги".
Отець Віталій Яводчак, лейтенант капеланської служби:
Хочу подякувати організаторам за те, що вони дали можливість долучитися й нашим хлопцям для кіноперегляду. Тому що це дуже важливо сьогодні. Емоційно перезавантажитися. Ми не перший раз тут. Насправді хлопці відгукуються позитивно.
Сеанси проводять щотижня. Реабілітаційний центр на Вінниччині став уже п’ятим медичним закладом, де обладнано кінопростір. Створення стаціонарних кінопросторів - це окремий проєкт у межах Національного туру "Кіно заради перемоги".
Андрій Різоль, Голова Правління Асоціації "Дивись українське!":
Що таке тур "Кіно заради перемоги" - це кінопокази як без участі, так і за участі українських кінозірок. В різних регіонах, військових частинах, населених пунктах, де є велика кількість ВПО. І функція проєкту - це морально-психологічна підтримка. Мотивація й консолідація. На сьогодні в межах туру відбулося понад 2100 подій. Це 23 області України і понад 420 військових частин і населених пунктів.
До перегляду пропонують близько вісімдесяти повнометражних фільмів українського виробництва. Амбасадори проєкту - відомі кінематографісти, актори та митці. Новий такий кінопростір уже незабаром з'явиться і на Полтавщині.