Бійці готові: 50 тисяч українських військових пройшли навчання у Великій Британії [ Редагувати ]
Понад 50 тисяч українських військовослужбовців пройшли підготовку у Великій Британії. Навчання наших бійців тривають і нині. Траншеї, водні перепони, звуки стрільби й вибухи - обстановка на британських полігонах максимально наближена до умов реального бою. Про те, як наші захисники долають британські смуги перешкод, репортаж, створений за матеріалами Генерального штабу ЗСУ.
Ганна Мельник, офіцер комунікаційного підрозділу ЗСУ:
Прямо зараз позаду мене наші військові, які проходять базову загальновійськову підготовку у Великій Британії, проходять психологічну смугу перешкод. Насправді вона дуже складна і кажуть, що це одна з найскладніших смуг, яка є тут.
Головна мета - дати бійцям відчути атмосферу реального бою.
Позивний "Фін", військовослужбовець ЗСУ:
Передчуття? Не знаю, щось неочікуване. Але прикольно, я наготувався вже. Я готовий пробігти, витримати це все
На початку тренування - мотивація від інструктора. Щоб кожне слово було зрозумілим - працює перекладач.
Ви не повинні залишати своїх побратимів! Сила в єдності!
Ганна Мельник, офіцер комунікаційного підрозділу ЗСУ:
Перший етап психологічної смуги перешкод - це прохід через траншеї з різними перешкодами. Також тут відбувається стрільба артилерії, горять вогні, дими, літають дрони, які роблять скиди. Тобто повністю імітують бойові дії.
Крики, вибухи та постріли - ніщо довкола не має відволікати захисників від виконання бойових завдань.
Ганна Мельник, офіцер комунікаційного підрозділу ЗСУ:
Другий етап психологічної смуги - це прохід через водні перешкоди. І нашим військовим треба повзти максимально низько для того, щоб їх не вбили. Якщо хтось піднімає голову доверху, інструктори просто починають хлюпати на них воду, для того, щоб військовий повністю змочився й повз максимально низько.
Ганна Мельник, офіцер комунікаційного підрозділу ЗСУ:
Зараз наші хлопці проходять фінальний етап смуги перешкод. Видно, що їм дуже важко, вони дуже втомлені, мокрі, брудні, але вони продовжують бігти, повзти, стріляти, їм допомагають іноземні інструктори, мотивують їх, кричать на них, але видно, що їм це допомагає.
Позивний "Аскет", військовослужбовець ЗСУ:
- Розкажіть, як ваші емоції! - Зашкалюють. Слів не передати. Навчання проходить на досить високому рівні. І інструкторів можна похвалити, і базу, підготовку, також українську адміністрацію, яка перебуває тут, безпосередньо на таборі. Стараються максимально нам допомагати та сприяти. Хлопці, більшість з них мобілізовані, трошки старшого віку, можливо, комусь важко, але спільними зусиллями - тільки вперед і тільки вгору.
Британські інструктори не приховують свого захвату від того, наскільки швидко українці опановують військову справу.
Українці в нас проходять підготовку лише тиждень, і це вражає - бачити, як такі люди переходять від цивільного життя до освоєння окопних систем і проходження виснажливих смуг перешкод у складних умовах, подібних до тих, що ми маємо тут, у Великій Британії взимку.
Після навчання у Великій Британії наші захисники застосують отримані навички вдома для звільнення рідної землі від окупантів.