У Львові відбулося погашення поштової марки до 10-річчя Української добровольчої армії [ Редагувати ]
Марку, присвячену десятиріччю Української добровольчої армії, погасили напередодні Дня добровольця у Львові. Усього створили 116 примірників. "Добробати" були одними з перших, хто боровся проти російських окупантів у 2014 році на Донбасі. Хто він, доброволець, і чому в іноземців ці люди викликають подив - дивіться далі.
"Рускій воєнний корабль", "Доброго вечора, ми з України" - поштові марки закарбовують пам’ять про воєнний час. Тепер на конвертах і добровольці, які одними з перших стали на захист країни. Автор ескізу Нікіта Тітов від 2014-го створив майже 2000 плакатів. Цього разу зобразив еволюцію української боротьби: від Революції Гідності до Великої війни.
Нікіта Тітов, художник:
Коли я створював цю роботу, згадував те, що відбувалося в Києві, ті події, той Майдан, ті відчуття, які я сам власне бачив і відчував. А все інше - це загалом присвята моїм друзям, близьким людям, які стали на захист, і тим, яких уже немає, на жаль. Вони так само в строю, але вже в небесному.
Десяту річницю створення бійці Української добровольчої армії не відзначили минулого року через завдання на фронті. Зібралися цьогоріч, днями вони повернулися з Харківщини.
Позивний "Рембо", заступник командира УДА:
Там наша задача була відкинути ворога на той берег Осколу. Задача виконана, повернулись додому, відпочиваємо.
"Добробат" бився на всіх напрямках фронту. Досі не всі бійці отримали статус учасника бойових дій, але рівень мотивації мають високий.
Позивний "Рембо", заступник командира УДА:
Іноземцям неможливо пояснити, що таке добровольці. Вони не розуміють, чому ми, маючи регулярну армію, воюємо. Це феномен, можливо, для іншого світу. Для нашої держави - не феномен, бо ми всю історію свою боремось, і наша держава все життя своє в боротьбі: козацька, потім боротьба УПА, тепер наша.
Сергій Братчук, речник УДА, командир підрозділу УДА "Одещина":
Ми дійсно не отримуємо зарплатні за свою бойову діяльність. У нас найголовніше - це ворожі цілі, які можна знищувати. Ми розуміємо, що боротьба буде продовжена надалі. І я впевнений, що ми здобудемо перемогу. Тут без пафосу, як кажуть. Головне, щоб усі долучалися до цієї роботи.
До складу формування входять і бойові медики "Госпітальєрів". Серед них була Ірина Цибух, доброволиця зі Львова, яка в травні 2024 року полягла на Харківщині.
Позивний "Рембо", заступник командира УДА:
Вони працюють по всім найгарячішим точкам цієї війни, тому видатні такі люди, як Ірина, від нас ідуть. Дуже шкода, але це нас мотивує битися до остаточного визволення всіх українських земель.
Усього марок пам’яті українських добровольців понад пів сотні.
Андрій Данилів, директор із розвитку мережі "Укрпошта" у Львівському регіоні:
Марка буде включена в офіційний філателістичний календар "Укрпошти". Її, за бажання, може будь-хто придбати й вона матиме колекційну цінність.
День українського добровольця щороку відзначають 14 березня. Саме тоді у 2014 році майданівці сформували перший добровольчий батальйон.