Навчають літати: як школа дронів "Kill House" готує героїв для фронту [ Редагувати ]
Уже рік у Києві працює школа операторів дронів "Kill House". Створили її бійці 3-ї штурмової бригади. За рік курси операторів дронів відвідали понад 2 тисячі людей, 15% з них поповнили ряди 3-ї штурмової, і зараз застосовують свої навички у битвах за Харківщину.
Як кияни опановують теоретичні та практичні навички професії - Роман Барашев розкаже.
Вадим – піхотинець. До школи операторів дронів його привело бажання обрати іншу професію у війську, адже після важкого поранення штурмовиком боєць уже бути не зможе.
Вадим Гіренко, військовослужбовець ЗСУ, відвідувач школи "Kill House":
Можливо, це вік, можливо, наслідки контузії, але важко дається мені пілотування. Але я на початку цього шляху, всього третій день. Не здаюсь, тренуюсь.
Ольга, відвідувачка школи "Kill House":
Я виховую маленьку дочку, але не можу стоять осторонь подій, що відбуваються в нашій країні.
У вільний від виховання дитини час Ольга допомагає інженерам 3-ї штурмової збирати дрони. Тепер вирішила навчитися керувати ФПВ-"пташками", щоб глибше зрозуміти їхню конструкцію та принцип роботи.
Позивний "Вело", менеджер, старший інструктор у школі"Kill House":
Хтось приходить для себе навчитися, хтось приходить, щоб надалі до бригади доєднатися і на фронт. З 2 тисяч студентів 15% з них пішли в нашу бригаду. Багато студентів пішли до інших спецпідрозділів.
Базовий курс підготовки операторів ФПВ-дронів триває 6 діб, якщо навчатися вдень, 9 – якщо у вечірній час. Вчаться тут і керуванню безпілотниками, і військовій майстерності.
Позивний "Вело", менеджер, старший інструктор у школі"Kill House":
Як треба заїжджати на позицію, як треба виїжджати. Показуємо влучання успішні, не успішні, як правильно обрати траєкторію, і потім вже лекція по радіоелектронній боротьбі, радіоелектронній розвідці. Це базовий курс. Є ще поглиблений курс.
Перед нашими очима Ольга робить першу спробу підняти та приземлити металево-пластикову пташку. Сідає вже за бойовий пульт управління.
Ольга, відвідувачка школи "Kill House":
Інша зовсім картинка. Налаштування дрона трохи відрізняється...
Як бачимо, перша спроба не зовсім вдала. Та як для початківця, що опановує цю науку лише третій день – цілком прийнятна. А от таку віртуозну техніку польоту демонструє громадянин США, на ім'я Джеймс.
Джеймс, громадянин США, відвідувач школи "Kill House":
Я приїхав з Хьюстона, Техас. Служив в армії США, потім працював маркетологом. Приїхав в Україну вивчити, як працюють українські дрон-технології. Наступного тижня планую доєднатися до 3-ї штурмової бригади.
З чого складається дрон, що в ньому найчастіше ламається, як відремонтувати – ці аспекти викладає у школі інструктор-інженер із позивним "Шарк". Бойового досвіду він набув на Авдіївському напрямку.
Позивний "Шарк", головний інженер школи "Kill House":
Щоб бути справжнім інженером і розуміти в широкому аспекті цю тему, дуже-дуже бажана інженерна освіта, але є велика кількість студентів, які не мають інженерної освіти, які є гуманітаріями, акторами, вони освоюють це ремесло. Будь-який пілот має на базовому рівні розуміти інженерію.
Інструктори школи наголошують: сьогодні на фронті дрони-камікадзе чи дрони зі скидами працюють так само результативно, як і артилерія. Всі охочі до навчання можуть подати заявку, зайшовши на сайт школи "Kill House".