На Одещині волонтери висаджують кущі для відновлення природи після пожеж [ Редагувати ]
Допомога птахам і тваринам Нижньодністровського національного парку! Така мета акції, яку на Одещині провели волонтери разом з працівниками заповідної зони. Цей парк потерпає від частих і масштабних пожеж, адже його мешканці втрачають свою харчову базу, тож треба постійно відновлювати рослинність. Репортаж Андрія Анастасова.
Нижньодністровський національний природний парк. Лише цього тижня через займання очерету тут згоріло понад тисячу гектарів. Причина - або навмисний підпал, або необережне поводження з вогнем. Після такого лиха залишаються величезні згарища: нема ані кущів, ані дерев.
Сергій Кубишко, в.о. директора НПП "Нижньодністровський":
Воно швидко поширюється, оскільки більшість пожеж виникають саме під час потужного вітру, що зумовлює швидке переміщення вогню. І тому загасити полум’я не встигають працівники ДСНС.
Відновлюють рослинність волонтери разом з працівниками парку. Останні принесли інструменти та воду для поливання, а в організації "UAnimals" заздалегідь придбали саджанці. Усі гуртом на різних ділянках висаджують чагарники. А саме: терен, глід, шипшину та калину.
Сергій Курочкін, провідний фахівець НПП "Нижньодністровський":
Тобто чотири різних чагарники, вони використовуються птахами як місце для того, щоби там розташувати гнізда, бо вони колючі, тобто вони оберігають гнізда птахів від зайвих очей. І птахи там будуть відчувати себе захищеними.
Та головне завдання - аби у мешканців заповідної зони з’явилося якомога більше харчів. Узимку та восени птахи й тварини зможуть підживлюватися ягодами з цих кущів, а отже, поліпшиться біорізноманіття, яким славиться дельта Дністра.
Юлія Тернова, начальниця відділу екологічної освіти НПП "Нижньодністровський":
Звісно, влітку - це просто буде гарне цвітіння, гарна зелень, а на осінь це якраз будуть ці плоди і всі плоди - це і для тих зайчат, які тут будуть бігати, борсуків, для птахів, які тут є, це все для кожної тварини буде доступно, тільки хай вони проростуть, приймуться, дуже хочеться.
Серед волонтерів і діти, і дорослі: люди різних професій та занять. Студентка Наталія каже: надихає почуття відповідальності. Адже проблемами екології, особливо під час війни, не можна нехтувати.
Наталія Філіпова, волонтерка:
По-друге, це об’єднує інших людей робити хороші вчинки й при цьому допомагати: допомагати собі, в першу чергу, тому що, наприклад, якщо тобі внутрішньо погано інколи - прийти, трішки поволонтерити, зайнятися якоюсь фізичною активністю, створити щось хороше і зробити цей день краще. Уже підіймає настрій і вже хочеться жити, тому ось так.
Тут працюють і переселенці, зокрема, з Херсонщини. Допомогти своєму рідному Нижньодніпровському національному парку наразі не можуть - там тривають активні бойові дії. Тож відновлюють Нижньодністровський.
Вікторія Алмашова, переселенка з Херсонщини:
Ми переселенці, але ми намагаємося бути корисними на тій території, де ми сьогодні тимчасово перебуваємо, ми хочемо відновлювати ту природу та інфраструктуру, де ми живемо, бути корисними, але з надіями повернутися додому!
За висадженими кущами працівники парку тепер ретельно доглядатимуть. А волонтери вже у квітні збираються приїхати сюди знову - на толоку.