У Рівному ветерани та цивільні створили команду з ампфутболу [ Редагувати ]
У Рівному створили команду з ампфутболу. У ній гратимуть ветерани російсько-української війни, які зазнали бойових травм, та цивільні з ампутаціями. Гравців об'єднали на базі місцевого клубу "Верес" у співпраці з проєктом "Ліга дужих" Української асоціації футболу. І вже відбулися перші тренування. Більше про цей адаптивний вид спорту та про учасників команди - у нашому сюжеті.
Складно все, того шо таких вправ не робив я і вже давно. А тут багато рухів.
Володимир вперше грає у футбол на милицях. Востаннє м'яча ганяв ще в дитинстві. Нині військовослужбовець на реабілітації після поранення.
Володимир, військовослужбовець:
Я з 14 року беру участь. Я був в АТО, в ООС, потім уже в повномасштабній війні. Отримав поранення на Курахівському напрямку, Донецька область.
Віднедавна Володимир долучився до рівненської команди з ампфутболу. Це адаптивний вид спорту - різновид футболу на милицях для людей із травмами та ампутаціями. Гравців об'єднали на базі місцевого клубу "Верес" у співпраці з проєктом "Ліга дужих" Української асоціації футболу.
Віталій Манько, менеджер з розвитку проєкту "Ліга дужих" з ампфутболу Української асоціації футболу:
Завдання - створити не тільки спортивні клуби, а й осередки, футбольні осередки з ампфутболу у кожному, як мінімум, обласному центрі України. Наразі, крім футбольного клубу "Верес", із професійних клубів ампфутбол розвиває ще "Шахтар. Це "Шахтар сталеві" - всім відома команда, яка вже бере участь у змаганнях.
До складу команди увійшли ветерани та бійці, які зазнали поранень, а також люди з інвалідністю.
Ми бігаємо і на руках, і за допомогою ноги. Це трохи складніше, ніж на двох.
Тетяна М'ялик ще у дитинстві втратила ногу в аварії. Пів року тому відкрила для себе ампфутбол. Вже встигла навіть зіграти за збірну України. Жіноча команда на чемпіонаті світу торік у Колумбії посіла шосте місце.
Тетяна М'ялик, гравчиня жіночої збірної України з ампфутболу:
Не варто боятися себе проявляти, а навпаки - спорт мотивує і надихає чогось більшого, більшого. Це як якась зарядка.
Військові, які нині перебувають у шпиталях, із задоволенням долучаються до таких тренувань.
Юрій Омельчук, інструктор Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни:
Для них це важливо, того що вони не знаходяться постійно в межах госпіталю. Виїзд, приємне місце проведення, приємні люди навколо, побратими, однодумці. І тому це точно для них буде позитивно. Відкликатись в процесі реабілітації. Ну, і покращення їхнього здоров'я.
Працюватиме з командою тренер-реабілітолог Ігор Головко. Стронгмен вже тривалий час готує захисників до Ігор нескорених.
Ігор Головко, спортивний реабілітолог:
Спорт - це один з найкращих методів ресоціалізації взагалі людини з інвалідністю, в тому числі й ветерана в суспільстві, адже саме через спорт вони покращують своє здоров'я. Фізичні тренування для покращення їхнього стану, для покращення силових показників, правильності роботи м'язів. Це буде мій функціонал в цій команді.
Набір до рівненської команди з ампфутболу триватиме ще кілька місяців. Фінансування на себе взяли рівненський народний клуб та Українська асоціація футболу. Тренування проводитимуть щотижня.