"Контракт 18-24": чому все більше українців обирають контрактну службу в ЗСУ [ Редагувати ]
Кількість звернень до центрів рекрутингу української армії продовжує збільшуватися. Тільки у березні - 5 тисяч консультацій для громадян, зазначають в Міноборони. Зростає цікавість, зокрема, й до програми "Контракт 18-24".
Як відбуваються навчання новобранців, які вже долучилися до лав Збройних сил України, та чому вони вирішили стати до зброї? Дізнавайтеся у нашому спільному матеріалі з колегами Медіацентру ЗСУ.
Повторення теорії прямо на полігоні - тільки початок нового випробування для новобранців. Цього разу рекрути, які вже три тижні проходять базову військову підготовку, протистоятимуть бойовим машинам.
Обкатка танком - невід'ємна частина навчань.
Допомагає у заняттях технологія, що використовується у "Лазертеку". Новобранцям потрібно не просто полежати під танком, а й атакувати його.
Це фактично імітаційний муляж РПГ-22. Він також як і бойовий вмикається і підготовлюється. Боєць отримує такий муляж і може стріляти по іншому бійцю, або по танку чи іншому якомусь засобу. На танк вішається також спеціальне обладнання і танк може стріляти по них. Відповідно ось так, якщо вони будуть уражені, то будуть блимати.
Богдан, інженер групи програмного забезпечення навчального центру:
Браслет - електричний стимулятор м'язів. У випадку попадання по ньому променем - фактично будуть спрацьовувати датчики ураження і браслет буде бити током.
Для Максима така обкатка стала першою у житті. Хлопець ділиться своїми враженнями.
Максим, військовослужбовець 72-ї ОМБр:
Нормально! Ми навіть пролазили під танком, коли він був заведений, стояв, потрібно було проповзти під ним. То також усі впоралися, все добре. Весело, страшно, але страх, якийсь який наоборот тебе наповнює силами, тобто мотивує.
Максиму - 24. Як і усі присутні рекрути тут, щоб доєднатися до лав Збройних сил України, скористався програмою "Контракт 18-24". Каже, бажання служити та боронити державу було підкріплене її вигідними умовами.
Максим, військовослужбовець 72-ї ОМБр:
Мені просто запропонували піти зараз, не дочікуючись 25 років, спершу на рік, спробувати себе, відчути, що таке армія, що таке війна, почати з одного року, щоб не йти одразу на довгострокову службу і тому подібне. У мене є дитина, у мене є дружина. Для мене є плюсами те, що ми зможемо купити собі власне житло на вигідних умовах. Також навчання - я хочу далі ще розвиватися, навчатись, будувати кар'єру.
А Денису - 19. Хлопець стати військовим мріяв з дитинства. Це бажання лише укорінилося після пережитої на початку повномасштабної війни російської окупації під Іванковим на Київщині.
Денис, військовослужбовець 72-ї ОМБр:
Ставили нас на коліна, потім перезаряджали автомати, казали розвертатися і ставати на коліна. У кого є татуювання - вони знущалися над ними, питали "що це таке", розпитували "чи служив, чи не служив", за берці питали також. Ходили по хатах, крали. Я хочу вибити їх з України, щоб їх тут більше не було, і щоб скоріше була перемога і все. Щоб вони більше не били по нас.
Вероніка, військовослужбовиця 72-ї ОМБр:
Я вважаю, що незалежно від статі воювати може кожен. Рідні дізналися за півтори доби, до того як я поїхала сюди, про те, що я пройшла відбір і їду до частини. Ну що вони могли сказати? Переживають, підтримують.
Вероніка у свої 21 стала першою дівчиною-рекрутеркою. Дівчина підписала "Контракт 18-24" з 72-ю окремою механізованою бригадою. До цього кілька разів намагалася потрапити до ЗСУ через ТЦК. Втім, марно. Військовослужбовиця каже: для неї бонуси програми залишаються лише бонусами, бо головне...
Вероніка, військовослужбовиця 72-ї ОМБр:
Бажання жити у своїй країні, бажання - під своїм прапором, під своїм гербом, не під іншими ніяк, зі своєю мовою. Я вважаю, що молодь має бути на війні та захищати свою країну.
Попереду у рекрутів ще не один тиждень підготовки. Загалом курс становить два з половиною місяці. Те, що вже можна бачити в навчальному центрі, не може не тішити, кажуть інструктори.
Богдан, інженер групи програмного забезпечення навчального центру:
Я бачив різних, скажемо так, бійців, різні групи. На цей час мені сподобалася їхня мотивація, настрій, бажання вчитися, професійно розвиватися. І це, я вважаю, наше перспективне майбутнє армії.
Дмитро, заступник командира навчального батальйону 72-ї ОМБр:
Вони молоді, у них фізичні кондиції набагато кращі, всі вони вмотивовані. Вони розуміють, що вони сюди прийшли, щоб захищати свою країну, щоб бити ворога, щоб можливо допомогти й замінити тих хлопців, які вже з 22 року знаходяться. І підсилити в першу чергу наш підрозділ, і підсилити в цілому Збройні сили України.
Водночас в Міністерстві оборони зазначають: програма "Контракт 18-24" продовжує діяти. А з його умовами можна ознайомитися на офіційному сайті.