Компенсація за облаштування робочих місць осіб з інвалідністю: як отримати [ Редагувати ]
Гроші за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю. В Україні діє програма надання компенсацій роботодавцям. На Вінниччині вже покращено умови для 125 працівників. А сума відшкодувань становить близько 9 мільйонів гривень.
Аби скористатися програмою, працедавець має подати заявку в "Дії" або ж у паперовому вигляді в центрах зайнятості. Усі деталі в сюжеті Юлії Корчевської.
У приміщенні швацької компанії з виробництва спецодягу кипить робота. Працівниці невпинно відшивають замовлення для одного з релокованих на Вінниччину підприємств.
Олена Матвійчук, засновниця компанії з виробництва спецодягу:
Разом із командою відшиваємо одяг для різних сфер бізнесу. Це сільське господарство, дорожньо-будівельні компанії, АЗС, це навіть ресторанний бізнес. Залежно від потреб замовника. Ми брендуємо речі. Відшиваємо і комбінезони, і костюми, і куртки, і жилети за запитом. Був би запит…
У підпорядкуванні Олени Матвійчук - шестеро кравчинь. Хоча своїх працівниць вона вважає радше родиною, а не підлеглими.
Пані Оксана потрапила до компанії через Центр зайнятості. Раніше жінка була конструктором, хвороба обмежила можливість працювати постійно стоячи.
Оксана Затайдух, швачка:
Я маю другу групу інвалідності через ендопротезування обох колінних суглобів.
Нині її місце обладнане відповідно до потреб. Має зручну швацьку машинку з ергономічною, тобто легкою педаллю і комфортне крісло.
Оксана Затайдух, швачка:
Для меншого навантаження моїх колінних суглобів і для зручності постановки плечового пояса. Щоб не навантажувати хребет і плечовий пояс.
За таке облаштування робочої зони для людей з інвалідністю роботодавцям передбачена державна компенсація.
Олена Матвійчук, засновниця компанії з виробництва спецодягу:
Програма досить проста. Ти подаєш заяву, оформлюєш всі дані, надаєш інформацію, що саме ти хочеш облаштувати і як. Чи то буде місце, чи то буде станок певний, який допоможе працівнику працювати, і далі процедура займає майже тиждень. І ми отримали компенсацію.
Компанія отримала майже 80 тисяч гривень. Для тих, хто має першу групу інвалідності – сума відшкодування більша. Близько ста двадцяти тисяч.
Геннадій Бамбура, в.о директора Вінницького обласного центру зайнятості:
Це може бути спеціальне комп'ютерне забезпечення, спеціалізовані меблі, пандуси чи підйомники, слухові апарати. Загалом з початку дії програми 125 робочих місць таких на Вінниччині було облаштовано. А сума компенсацій склала близька 9 мільйонів гривень.
Програма діє і для ветеранів, які інтегруються в цивільне життя та прагнуть повернутися до роботи. Звернутися із заявою про відшкодування витрат працедавці повинні не пізніше ніж через пів року з моменту поновлення на посаді.
Геннадій Бамбура, в.о директора Вінницького обласного центру зайнятості:
Заявку можна подати або в паперовому виді у будь-якому нашому відділенні, або у порталі "Дія". Розгляд проходить протягом 10 днів, ще протягом ще 5 днів проходить виплата.
Олена Матвійчук, засновниця компанії з виробництва спецодягу:
За допомогою державних органів ми маємо можливість розвиватися й далі. І працевлаштовувати працівників з інвалідністю. Моя працівниця - прекрасна людина… Гарна майстриня і в колективі, яка може виготовляти… Лише трішечки покращити її умови, і далі працюємо.
Торік на Вінниччині працевлаштовані понад 400, а від початку цього року - вже 92 людини з інвалідністю.