У Черкасах працює педіатрична амбулаторія з Маріуполя [ Редагувати ]
У Черкасах функціонує Маріупольська педіатрична амбулаторія. У релокованому медзакладі працюють 16 фахівців не лише з Маріуполя, а й інших міст сходу. Нині там обслуговують майже сотню маленьких пацієнтів. Як облаштувалися на новому місці - Ірина Васюра розповість.
Маленького Тимура біля реєстратури забавляють лікарі. Сьогодні разом із мамою він прийшов на свій перший прийом. Цю амбулаторію обрали через зручне розташування.
Луїза Мішечко, жителька Черкас:
Знайшла я у фейсбуці, мама скинула інформацію, прийшла, щоб заключити декларацію. Мені дуже зручно, бо я тут поруч проживаю, і мені сюди недалеко з дитиною ходити до лікаря. Дуже сподобалось, хороші лікарі.
Оглядає Тимура лікарка Лариса Бурикіна. Вона родом із Маріуполя і має 35 років стажу. Разом з чоловіком вони працювали у міській дитячій лікарні й до останнього надавали допомогу дітям рідного міста під ворожими обстрілами.
Лариса Бурикіна, лікарка-педіатриня з Маріуполя:
Коли ми зрозуміли, що вони просто нищать жителів Маріуполя і скидають бомби на житлові квартали, оце було найстрашніше, тому прийняли рішення, що треба під обстрілами якось вибиратись. Зараз ми дійсно дуже раді, що ми працюємо, що повернулись у свою професію, що можемо допомагати нашим маленьким пацієнтам, що ми комусь потрібні й корисні.
У кожного тут є власна історія про те, як розпочати життя з нуля. В цій амбулаторії 16 працівників. І серед них не лише мешканці Маріуполя, чимало вимушених переселенців і з інших міст та сіл Донеччини й Луганщини.
Медсестра Тетяна Ліхно показує, як вони старанно задекорували приміщення, аби маленьким пацієнтам було затишно. У наново відкритій амбулаторії власноруч зробили ремонт. Після того, як втратили майже все, радіють, що знову можуть працювати й допомагати діткам.
Тетяна Ліхно, медсестра з Кремінної:
Ми раді кожному дню, що прожили, цінуємо життя, тепер все по-другому у нас, тікали у квітні, дуже важко, з одною сумочкою з Кремінної, дома попрацювала 35 років в педіатричному відділені.
До війни Маріупольська педіатрична амбулаторія обслуговувала 67 тисяч населення. Тепер після релокації, вимушеного переїзду у Черкаси, тут готові приймати 2700 маленьких пацієнтів.
Галина Біленька, т.в.о. центру первинної медико-санітарної допомоги №1 м. Маріуполя:
З нами можна заключити декларації, ми надаємо направлення, лікарняні, рецепти, можемо зробити ЕКГ, виміряти рівень цукру, все, що робить первинка, ми все це надаємо.
Працівники цього медзакладу уклали вже 75 декларацій з черкасцями й тепер шукають у свою команду сімейного лікаря, аби мати змогу допомагати ще й дорослим членам родин.