Медсестри під вогнем рятують дітей і військових [ Редагувати ]
Герої у білих халатах - українські медичні сестри. У часи повномасштабної війни їхня роль ще більш значуща. Вони щодня поряд з лікарями надають допомогу пацієнтам, пораненим бійцям і цивільним.
У яких умовах доводиться зараз працювати медсестрам? Чого потребує медперсонал? Історії з їхнього життя чула Олена Логінова.
Вони завжди поруч з пацієнтами у найважчі моменти. На посту - під час повітряних тривог і ворожих обстрілів.
На неї падало скло, вона надавала допомогу, маніпуляції проводила під світлом ліхтариків мобільних телефонів.
Вони стають на захист держави й пліч-о-пліч з лікарями та хірургами рятують життя поранених військових.
Це все про українських медичних сестер - героїнь у білих халатах. Вшанувати їхню важку працю і обговорити проблемні питання галузі - основна мета 16 Міжнародного Конгресу медичних сестер, який пройшов в Києві. Всього понад 160 фахівців з різних куточків України та гості з-за кордону і ще кілька тисяч учасників в онлайн режимі. Захід присвятили Міжнародному Дню медичної сестри.
Ілля Ємець, заслужений лікар України, генеральний директор ДУ "Дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України":
Виникло медсестринство з війни і знову у нас війна. У нас медсестринство відіграє зараз дуже-дуже серйозну та велику роль. Коли я працював в Австралії, люди навіть не знають, що медсестринство пішло з України. Медсестра це як жіночий початок, це як материнство. Тому хірургія, а я хірург, я не можу без сестри операційної.
На сцені в цей день нагороджують 12 переможців Премії "Найкраща медична сестра України". У 4 номінаціях: "Медсестра - Захисник", для тих, хто сьогодні боронить Україну на фронті, "Медсестра - Наставник", "Медсестра - Відкриті обійми" - медики, які рятують життя маленьких дітей та новонароджених. І номінація "Медична сестра - Милосердя" - для тих, хто займається волонтерською діяльністю та реабілітацією військових.
Олена Рожкова, автор Премії "Найкраща медична сестра України":
Основна задача Премії - нагадувати медсестрам, що вони у нас найкращі. Я б хотіла, щоб кожна медсестра України отримала її і я певна: вона варта цієї нагороди, тому що їх праця надзвичайно важлива.
Одна з трьох переможниць у номінації "Відкриті обійми" - медична сестра-анестезист Ірина Мещеряк з палати інтенсивної терапії Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні. Понад 16 років в професії. Ірина не залишала свій пост і обов'язок з першого дня повномасштабного вторгнення. Пережила ворожу окупацію, рятуючи маленькі життя.
Ірина Мещеряк, медична сестра-анестезист "Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня":
У нас на той час було дуже багато важких пацієнтів, яких доводилось рятувати. А за безпекову ситуацію дуже багато наших працівників покидали нас, тому нагрузка збільшилась, збільшувалась, але ми відстоювали за кожного пацієнта.
І зараз Ірина разом з колегами продовжує працювати в надскладних умовах під час повітряних тривог і ворожих обстрілів з маленькими пацієнтами, які отримують мінно-вибухові травми, ампутації, втрачають близьких людей.
Ірина Мещеряк, медична сестра-анестезист "Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня":
Доводиться працювати і в підвалах, операційні, які забиті на перших двох поверхах нашої лікарні. Там майже не видно сонця, бо все забито ДСП, закрите все мішками, але ми продовжуємо боротися далі й стояти і стабілізувати, тому що найважливіше - це життя наших дітей.
Роль медичної сестри зараз під час повномасштабної війни безцінна, кажуть учасники Конгресу. Адже вони в тому числі рятують поранених бійців в стабілізаційних пунктах та медичних шпиталях. Альона Фарманова - одна з переможниць у номінації "Медсестра - захисник". Служить у ЗСУ з 2018 року. Працює старшою медичною сестрою в "Головному військовому клінічному госпіталі" Києва. На даний час займається евакуацією поранених бійців у Сумській обласній лікарні.
Альона Фарманова, в. о. старшої медичної сестри "Головний військовий клінічний госпіталь":
Займаюся стабілізацією, оперативними втручаннями й наданням в невідкладної допомоги пораненим хворим травмованим із зони бойових дій. На даний час умови такі, що ми працюємо з військовослужбовцями. Але якщо ми бачимо, що якісь прильоти ідуть по цивільному населенню, то ми розбиваємось по командах і надаємо допомогу цивільним, тому що, мабуть, найскладніше на сьогодні, коли надходять цивільні діти, бо діти ні в чому не вині.
Але, крім нагород, не оминули на Конгресі і питання залучення професійних кадрів у медсестринську сферу. Адже, як зауважують фахівці, зараз спостерігається брак медичних працівників. Які потребують покращення умов праці та гідної заробітної плати.