Організувати штурм і зачистити позиції: як готують сержантів [ Редагувати ]
Зайняти лінію оборони, потім здійснити штурм та зачистити ворожі позиції. Це сценарій бойового виходу майбутніх сержантів і фінальне комплексне тактичне заняття командирів взводів та відділень. Вишкіл проводять в одному з навчальних центрів оперативного командування "Захід". Випускники показали все, чого навчилися на курсі сержантського лідерства, і нашій знімальній групі.
Організувати штурм позицій противника, взяти під контроль, висунутись з глибини малими тактичними групами.
Перед виходом на позиції боєць з позивним "Бандера" проводить інструктаж і дає побратимам бойове завдання. Сьогодні він за командира. Його підрозділ планує наступ на противника.
Василь, заступник командира взводу:
Є механізоване відділення. Можливо, там в кількості 8-10 чоловік, яке закріпилося на певній точці, заступило в оборону. Маємо пропланувати саму тактику штурму. Для того, щоб її пропланувати, ми розглядаємо декілька варіантів. Можна це порівняти з грою в шахи. Треба думати на п’ять кроків вперед.
Вичислити позиції умовного ворога допомагає аеророзвідка.
Спостерігаємо підхід до позицій противника, визначаємо свій маршрут по даній розвідці.
Навчальний підрозділ розділили на дві групи: одна висувається на позиції на броньованій техніці, а інша заходить з тилу.
Штурмові групи діють під прикриттям розвідувальних та FPV- дронів
Зачищають окопи, де засів умовний противник. Працюють двійками. "Волина" з Волинської області прикриває "Бурого" з Кіровоградщини.
За всім уважно стежать інструктори.
Позивний "Фелікс", головний сержант навчальної роти:
Оце навчання наше допомагає визначити їхні помилки для того, щоб надалі запобігти їм на полі бою.
Польовий вихід майбутніх сержантів – заключне заняття вишколу командирів відділень. Курсанти опанували все, що знадобиться в реальному бою.
Позивний "Барсукі", командир навчальної роти:
Командир відділення – це військовослужбовець, який поведе за собою особовий склад. Він буде старшим на позиції. Оцінюємо більше дії командирів відділень, як вони це все організували, відпрацювали, відповідно чи їхній підрозділ виконав завдання, чи зазнав найменших втрат.
Більшість курсантів – це військовослужбовці бойових бригад. Кирилові лишень 22. Проте цей молодий харків’янин у війську вже п’ятий рік. Хлопець служить у ППО. Нищив ворога на Донбасі й на Херсонщині.
Позивний "Гайтавер", курсант:
Радянська установка С-300, яка в нас є на озброєнні. Завдавали прям дуже конкретних ударів по ворогу, прямо просто знищували його. Було таке що за день клали по два, три їхні літаки.
Боєць на псевдо "Бурий" ще немає бойового досвіду. До війни працював будівельником, пів року тому доєднався до лав 156-ї бригади, а нині завершує курс сержантського лідерства.
Позивний "Бурий", курсант:
Основне це бойовий наказ, медицина тактична, тактична ходьба, стрільби, тактичне переміщення. Стараєшся якби учити, запам'ятовувати, тому що від цього залежить життя твоїх побратимів.
Навчання командирів відділень максимально адаптували до реалій війни. Тож те, що нині відбувається на фронті, ретельно моделювали на умовному полі бою. Далі ці хлопці повернуться у свої підрозділи, аби нищити ворога і гнати його якнайдалі з нашої землі.