Навіщо була потрібна прес-конференція із полоненими китайцями: CNN пояснив тактику України [ Редагувати ]

Україна цього тижня провела пресконференцію, на якій виступили два захоплених у полон бійці з Китаю. Як пише CNN, хоча виставляння військовополонених перед репортерами і камерами новин може сприйматися як порушення міжнародного гуманітарного права, проте Київ явно вирішив, що будь-який репутаційний збиток буде переважений вигодами від цієї дії.
Імовірно, аргумент полягав у тому, що надання їм трибуни для виступу має більше значення, ніж захист їх "від образ і суспільної цікавості" - те, що, на думку Міжнародного комітету Червоного Хреста, включає в себе захист від ЗМІ.
Як нагадує CNN, Україна вже проводила пресконференції за участю військовополонених, зокрема за участю комбатантів із Непалу та кількох африканських країн, однак її рішення надати трибуну китайським військовополоненим є доволі незвичним.
Однак, як зазначає видання, Київ намагається скористатися моментом і взяти гору в боротьбі з Москвою за вплив на президента США Дональда Трампа.
Вашингтон приділяє велику увагу Китаю, який дехто в Білому домі вважає головним глобальним противником Сполучених Штатів і проти якого адміністрація запроваджує дедалі вищі тарифи на імпорт. І тому Україна явно зацікавлена в посиленні всього, що вказує на те, що підтримка росії з боку Китаю може бути не тільки дипломатичною та економічною, наголошується в статті.
Однак, можливо, Київ посилає сигнал не тільки США, а й Європі.
Так, Андерс Пак Нільсен із Королівського данського оборонного коледжу вважає, що Київ також стурбований нещодавніми спробами Європейського Союзу налагодити стосунки з Китаєм на тлі протистояння торговельній війні Трампа.
Раптово здається, що у європейців і китайців є потенціал знайти спільну мову і з інших питань.
Тож, вочевидь, Україна зробила цей політичний хід, щоб справді підкреслити наявність китайських бійців у російській армії, додав він.
Саме так це сприйняв і сам Пекін.
Ми закликаємо відповідні сторони правильно і тверезо розуміти роль Китаю і не допускати безвідповідальних висловлювань.
Раніше ми писали про шокуючі зізнання китайських полонених в Україні.