Генсек НАТО закликає Трампа не примушувати Україну до мирної угоди - FT [ Редагувати ]

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час візиту до США закликає адміністрацію Дональда Трампа не змушувати Україну приймати мирну угоду, яка враховує лише умови росії. Про це повідомила газета Financial Times з посиланням на три джерела.
За їхніми словами, головна мета його зустрічей у Вашингтоні - "змусити американців зрозуміти, що поставлено на карту".
Під час візиту до США 24-25 квітня Марк Рютте планує зустрітися з держсекретарем США Марко Рубіо, радником американського президента з нацбезпеки Майком Волтцем та головою Пентагону Пітом Хегсетом. Генсек НАТО хоче донести, що якщо Україні "нав'яжуть" мир на умовах росії, то під загрозою опиниться і європейська безпека.
Марк Рютте також обговорить передачу від Сполучених Штатів до країн Європи "більшої частини тягаря оборони Європи".
Загалом "мирний план" Трампа передбачає:
- негайне припинення вогню по лінії фронту;
- прямі переговори між Україною та рф;
- відмова України від намірів вступити до НАТО (членство в ЄС допускається);
- США визнають російський статус Криму де-юре, а де-факто - російський контроль і над іншими окупованими територіями України.
- Росія має вивести свої війська з "двох невеликих територій" у Харківській області;
- Україна отримає вільний судноплавний доступ до гирла Дніпра;
- встановлення американського контролю над Запорізькою АЕС, електроенергія з якої постачатиметься як в Україну, так і на захоплені росією українські території;
- підписання угоди про видобуток корисних копалин між Україною та США;
- зняття всіх американських санкцій з росії, запроваджених з 2014 року.
Президент Зеленський заявив, що відкритий для переговорів з росією після встановлення режиму припинення вогню, однак "Україна юридично не визнає окупацію Криму".
Чрез це держсекретар США Марко Рубіо скасував поїздку до Лондона, де 23 квітня мали відбутися переговори глав МЗС Великої Британії, Франції, Німеччини та України.
Президент США Дональд Трамп пізніше сказав, що заяви українського президента Зеленського про Крим заважають переговорам. Тим часом Європа закликає США визначити гарантії безпеки України, перш ніж укладати мирну угоду.