Ветеран ЗСУ пробіг 42 км марафону з прапором свого батальйону [ Редагувати ]
42 кілометри марафону під прапором свого батальйону за 5 годин і 40 хвилин пробіг український ветеран. Цей результат продемонстрував Артем Лукашук на змаганнях у Великій Британії.
На першому тренуванні, після повернення додому, побувала і наша знімальна група. Про емоції та враження від забігу розкажемо далі.
Після марафонського забігу у Британії Артем знову тренується на рідному стадіоні у Черкасах. Багатокілометрова дистанція, зізнається, стала серйозним випробуванням на витривалість.
Артем Лукашук, ветеран російсько-української війни:
Дуже складно було на 25 км, хотілось вже сказати лікарям підвезіть до центру десь, бо багато людей переді мною і падали, і судорги хватали. На 30 км моя стопа права почала боліти, чисто на силі волі захотілось пробігти.
Артем подолав відстань у 42 кілометри за 5 годин 40 хвилин. І це чудовий результат, переконаний його тренер Антон Скачков.
Антон Скачков, тренер:
Марафон і півмарафон дуже відрізняються: підготовка від швидкого бігу до бігу на витривалість, тому змінилось все, але його настрой на тренування не змінився, він дуже спрямований і відповідальний в тренуваннях. Марафон це дуже тяжка дистанція, я пишаюсь, що він зміг її подолати.
Це не перша медаль Артема. Торік біг півмарафон у Римі. Проте найцінніша нагорода в колекції ветерана - інша.
Артем Лукашук, ветеран російсько-української війни:
Це інвіктус геймз в Гаазі, стрибки в довжину, це найважливіша, бо отримати її під час повномасштабної війни без підготовки, ми тоді на службі були хто де.
Чоловік служив за контрактом із 2013 року, його бригада воювала на Донеччині ще під час проведення АТО. Далі було поранення і тривала реабілітація. Під час повномасштабного вторгнення Артем повернувся у стрій і знову взяв зброю до рук. Саме з прапором рідного 156-го батальйону і біг цьогорічний марафон у Британії.
Тяжко капець, половина є, ще сама ядка половина залишилась.
Спорт, професійний чи любительський, неабияк допомагає колишнім військовикам адаптуватися до цивільного життя. Тож на них чекають у муніципальному спортивному клубі у Черкасах.
Юрій Гончаров, керівник муніципального спортивного клубу "Дніпро":
Ми запрошуємо всіх, всі заняття в нас безкоштовно, і тим більше у нас з травня будуть не тільки заняття фізкультурою, спортом, а медичний протокол, це постійний медзаклад за заняттям спортом і вторинна реабілітація для хлопців, які мають ампутації.
Артем на собі переконався, наскільки заняття спортом ефективні: підтримують і фізично, і морально.
Артем Лукашук, ветеран російсько-української війни:
У ветеранському спорті ти у своєму комьюніті, свій серед своїх, ти від війни трішки відійшов, але ти зі своїми побратимами, головне об'єднуватись і бути єдиними. Треба об'єднуватись і робити одну справу - допомагати хлопцям повертатись в мирне життя.
Ветеран й надалі тренується. У червні планує пробігти півмарафон у Румунії.