Мир зірвано: чому Індія і Пакистан відкрили вогонь після угоди [ Редагувати ]
Перемир'я зірвано. Індія та Пакистан обмінялися звинуваченнями у порушенні режиму припинення вогню. Тиша тривала всього кілька годин. Вибухи пролунали у частині Кашміру, що під управлінням Індії. Хронологія подій у наступному сюжеті.
Справжнє дипломатичне чудо у Південній Азії. Індія та Пакистан - дві ядерні держави, які більше ніж пів століття ворогували через Кашмір - домовилися про повне й негайне припинення вогню, починаючи з п'ятої вечора за місцевим часом 10-го травня. Нагадаю, напруга між країнами досягла піку цього тижня. За чотири дні відбулися масовані авіаудари з обох сторін, десятки загиблих військових та цивільних, обстріли прикордонних районів. І от, після нічних перемовин за участі Вашингтона несподіваний поворот.
Після тривалої ночі переговорів за посередництва США я радий повідомити, що Індія та Пакистан домовилися про повне та негайне припинення вогню. Вітаю обидві країни з тим, що виявили здоровий глузд і мудрість. Дякую за увагу до цього важливого питання!
Угоду підтверджують обидві сторони. Міністр закордонних справ Індії повідомляє, що Нью-Делі зберігає жорстку позицію щодо тероризму, але припинення бойових дій - це крок до стабільності.
Вікрам Місрі, міністр закордонних справ Індії:
Генеральний директор з військових операцій Пакистану зателефонував своєму індійському колезі. Вони домовилися, що обидві сторони припиняють усі обстріли та військові дії на землі, в повітрі та на морі.
У Пакистані також підтверджують: обстріли зупинено, угода набула чинності одразу після її оголошення.
Пакистан та Індія домовилися про негайне припинення вогню. Пакистан завжди прагнув миру та безпеки в регіоні без жодних поступок у питаннях суверенітету й територіальної цілісності!
Новину про припинення вогню в прикордонних регіонах зустріли з полегшенням. Тишею по обидва боки місцеві завдячують американському президенту.
Анас Хан, житель Купвари:
Ми дізналися про це з соціальних мереж, з твіту Дональда Трампа. Ми раді це бачити. Це хороша новина. Ніхто не хоче війни. Війною нічого не вирішиш. Рішення можливе тільки через діалог. Лише перемовини - єдиний шлях знайти вихід.
Назрам Алі, житель Купвари:
Ми дуже зраділи, коли почули цю новину. Останні чотири-п’ять днів нам було дуже важко через обстріли з обох боків. Усе село було в напрузі. Від дітей до літніх людей - усі сиділи вдома вдень, а вночі змушені були переселятись у сусідні села. Ми дуже щасливі, що оголосили припинення вогню.
Мохаммад Імран, житель Ісламабаду:
Війна зачепила б увесь регіон. Постраждали б не лише Пакистан і Індія, а й інші країни навколо. Це правильний крок з боку Трампа, він зупинив розвиток конфлікту і домігся припинення вогню.
Абдул Хаді, житель Ісламабаду:
Це правильне рішення Дональда Трампа посадити за стіл переговорів обидві країни. І Пакистан, і Індія зазнали б втрат: постраждали б і бізнеси, і звичайні люди. Це були б великі збитки.
Утім, мир виявився нетривалим. Уже через кілька годин після оголошення про припинення вогню в індійському місті Срінагар, що у штаті Джамму і Кашмір, пролунали вибухи. Про це повідомив очільник регіону Омар Абдулла.
Це не припинення вогню. Підрозділи протиповітряної оборони в центрі Срінагара щойно відкрили вогонь.
Та попри це сторони наполягають: наступний раунд перемовин між військовими Індії та Пакистану заплановано на 12 травня.