"Бандероль" для терору: яку небезпеку несе ворожа ракета-дрон [ Редагувати ]
Російська "Бандероль" летить у бік України! Однак, це не про поштове відправлення, а про смертоносну зброю рф. "Бандероль" - це крилата дрон-ракета, стійка до РЕБ і може атакувати цілі на відстані близько п'ятисот кілометрів. Детальніше про нову російську розробку - Михайло Манилюк розповість.
Російські війська продовжують тероризувати Україну. Десятки "Шахедів" щодоби летять одразу з кількох напрямків. Серед потенційних цілей ворога будинки мирних жителів.
Михайло Манилюк, кореспондент:
За оцінками військових аналітиків, рф здатна щомісяця виготовляти близько дев'яти сотень "Шахедів", не менше як тисячу "Пародій", понад дві тисячі "Герберів". Завдяки таким обсягам ворогу вдається здійснювати регулярні масовані дронові атаки. І, видно, у планах окупантів - посилити повітряний терор. Росія, ймовірно, почала використовувати для ударів по Україні нову крилату ракету під назвою "Бандероль". Експерти називають її гібридом дрона.
Анатолій Храпчинський, авіаційний експерт:
Складно назвати "Бандероль" ракетою. Це скоріш за все баражуючий боєприпас.
Михайло Манилюк, кореспондент:
Деталі про "Бандероль" розкрили в Головному управлінні розвідки України. Там встановили, що нову крилату S8000 виготовила підсанкційна російська компанія "Кронштадт". Ракета оснащена бойовою частиною завважки майже півтори сотні кілограмів. Здатна долати відстань близько півтисячі кілометрів. І доволі швидка!
Валерій Романенко, авіаційний експерт:
Вона неприємна і небезпечна. Перш за все це через свою швидкість. Там крейсерська швидкість польоту. Близько 500 кілометрів на годину. Це висока швидкість. Швидкість їй дає Китайський двигун, хоча й авіамодельний, але все одно досить потужний.
За даними української розвідки, "Бандероль" запускається з безпілотників "Оріон".
Валерій Романенко, авіаційний авіаексперт:
Це безпілотник, який трохи менший від американського "Ріпера". З великою площею крила. І в перспективі кажуть, що вони хочуть запускати їх з гелікоптерів Мі-28Н. Ну, а поки що мова йде про наземні системи пуску.
Костянтин Криволап, авіаційний авіаексперт:
Зараз сказати абсолютно чітко, що із себе уявляє оцей дрон "Бандероль", як він пов'язаний з "Оріоном", дуже важко. Але треба розуміти, що, незважаючи на це, рано чи пізно будуть з'являтися дрони, які матимуть великі швидкості.
Михайло Манилюк, кореспондент:
За зовнішнім виглядом і характеристиками нова російська зброя нагадує українські дрони-ракети типу "Пекло", "Паляниця", "Барс" чи "Рута". На думку авіаекспертів, "Бандероль" - це серйозний виклик для засобів мобільних груп протиповітряної оборони. Адже вона здатна змінювати траєкторію, вражати цілі навіть, незважаючи на придушення РЕБами, і може ухилятися від радарів.
Валерій Романенко, авіаційний авіаексперт:
Це аналог дешевих крилатих ракет. Вона має такі самі системи наведення, як і на найдосконаліших російських ракетах Х-101, але спрощені. Наприклад, якщо на Х-101 стоїть система оптичної орієнтації під собою. От нема зв'язку із супутником, якщо нема такого зв'язку, то ані "Шахед", ані КАБ точно не влучить по цілі. А ця може влучити, бо вона здатна використовувати систему орієнтації під собою.
Михайло Манилюк, кореспондент:
Про появу чи застосування ракети-дрона "Бандероль" у Повітряних силах України не повідомляли. Утім, на фото, які оприлюднило ГУР, видно пошкодження паливного бака "Бандеролі". Це може свідчити, що українським оборонцям вже вдалось збити цю ракету. Авіаексперти кажуть: боротися з новою російською розробкою можна так само як зі звичайними крилатими ракетами. За допомогою західних і вітчизняних систем ППО.
Костянтин Криволап, авіаційний авіаексперт:
Можна збивати західними системами, можна збивати системами FrankenSAM. Зараз британці передають нам вже відпрацьовані - у нас уже є кілька установок, і британці ще передають так звані "Raven". Це установки, в основі яких лежать ракети класу "повітря-повітря". Система "Raven" обладнана ракетою ASRAAM - це установка на базі шасі 6×6, і ця ракета може літати на 20 кілометрів в умовах повітряного бою.
Анатолій Храпчинський, авіаційний експерт:
Пошук власних рішень. Створення власних зенітних ракет малого радіуса дії. Для того, щоб не використовувати високотехнологічні, дороговартісні засоби на кшталт "Ірісів", "Петріотів", "Самп-Ті". Ми кажемо про створення малих платформ, які можуть ставитися або на роботизовану техніку, або на автомобільне шасі.
Михайло Манилюк, кореспондент:
На думку військових аналітиків, росія намагається зробити "дешеву крилату ракету" із метою налагодити виробництво ще одного озброєння для терористичних обстрілів України. За даними української розвідки, "Бандероль" виготовлена з іноземних компонентів. Тих країн, які запроваджували проти рф санкції.
Валерій Романенко, авіаційний авіаексперт:
Вісімдесят відсотків електронних компонентів, елементів складальних зі Сполучених Штатів. І ще двадцять відсотків - це Швейцарія, Японія, Південна Корея. Там практично немає китайських елементів. Наскільки росіяни здатні будуть масштабувати виробництво - це під питанням.
Анатолій Храпчинський, авіаційний експерт:
Чому з'являється дешева зброя? Тому що це стало можливим за рахунок демократизації технологій. За рахунок того, що в нас мобільні телефони, які можуть бути засобом підриву будь-якого засобу - радіокерований підрив. У нас є купа різноманітної техніки, її можна перепрофілювати й зробити з неї зброю
Михайло Манилюк, кореспондент:
Схоже на те, що росія поки що випробовує "Бандероль". Чи пустять її у серійне виробництво - стане зрозуміло пізніше. Як пише видання "The Economist" рф нарощує виробництво зброї у раніше небачених масштабах і прагне створити арсенал втричі більший, ніж у США чи Європі разом узятих. То ж нам потрібно бути готовими до майбутніх викликів.