Альпіністи готуються підкорити Еверест за сім днім з допомогою ксенону [ Редагувати ]

Четверо альпіністів з Великої Британії збираються підкорити Еверест за сім днів, використовуючи газ ксенон. Про це повідомляє CNN.
Зазвичай, щоб піднятися на вершину найвищої гори на Землі (8 849 м), потрібно від шести до десяти тижнів. Основна складність підйому на Еверест - необхідність тривалих зупинок у базовому таборі для акліматизації. Організму потрібно звикнути до змін висоти, тиску та розрідженості повітря.
Вирішити цю проблему британці сподіваються за допомогою парів благородного газу ксенону. При вдиханні ксенон стимулюють вироблення гормону, відповідального за виробництво еритроцитів.
Організатор експедиції Лукас Фюртенбах заявив:
Один з побічних ефектів використання ксенону полягає в тому, що він стимулює вироблення еритропоетину в організмі, що призводить до збільшення кількості еритроцитів у крові. І це той самий ефект, який ви маєте при акліматизації на великій висоті.
Фюртенбах розповів CNN, що вперше випробував дію газу на собі під час сходження на гору Аконкагуа (6961 м) в Аргентині, а через рік випробував його на Евересті з більшою командою. На момент розмови він використовував ксенон п'ять разів.
Цей метод спірний та недостатньо вивчений. Так, представники Міжнародної федерації альпінізму та скелелазіння висловили сумніви в тому, що він буде ефективним на тривалих дистанціях.
Хоча одноразове вдихання ксенону може помітно збільшити вироблення еритропоетину, це збільшення не зберігається протягом чотирьох тижнів і не пов'язане з будь-якими змінами в еритроцитах. Згідно з літературними даними, вплив на працездатність незрозумілий і, ймовірно, відсутній.
Федерація також зазначила, що ця речовина заборонена Всесвітнім антидопінговим агентством (WADA) з 2014 року.
Група друзів-альпіністів уже пройшла підготовку, під час якої 10 днів дихала ксеноном, і готується до сходження. Воно заплановане на середину травня, якщо пощастить із погодою.
Смерть на Евересті може бути спричинена кількома факторами. Альпіністи, які піднімаються вище 8000 метрів, у так званій "зоні смерті" Евересту, стикаються з низьким рівнем кисню. Це впливає на весь організм, особливо на мозок і легені.
Дефіцит кисню може призвести до набряку головного мозку, набряку легень (скупчення рідини в легенях), а також вплинути на нирки, печінку та м’язи.
Окрім виснаження та зневоднення, альпіністи також можуть опинитися під загрозою сходження лавин, переохолодження та падіння.
Раніше "Подробиці" писали про моторошні цвинтарі з сотнями трупів на Евересті.