Трамп розпочав масові звільнення у Раді нацбезпеки США [ Редагувати ]

Президент США Дональд Трамп і держсекретар Марко Рубіо проводять масштабну реструктуризацію Ради національної безпеки, пише Axios з посиланням на джерела.
Адміністрація Трампа відправила у відпустку понад 100 співробітників Ради національної безпеки, повідомляє CNN.
Зрештою Білий дім розраховує скоротити штат відомства до 50 осіб. За президента Джо Байдена у відомстві було 350 співробітників.
За словами співрозмовника Axios, Трамп і Рубіо розглядають реформу як частину боротьби з "глибинною державою". За його словами, Білий дім вважає Раду нацбезпеки вкрай бюрократичним органом, у якому багато чиновників не поділяють позицію чинного президента.
Рада національної безпеки США була створена у 1947 році. Вона є головним дорадчим органом при президенті та покликана допомогати в ухваленні рішень з питань національної безпеки.
Спочатку метою її створення декларувалося узгодження дій між Військово-морськими силами, Корпусом морської піхоти, Сухопутними військами та військово-повітряними силами США. Зараз апарат ради контролює більшість питань американської зовнішньої політики.
Про підготовку масштабної реорганізації Ради нацбезпеки США для переходу до жорсткішої вертикалі управління CNN повідомив 14 травня. Перша хвиля звільнень відбулася 23 травня. Відповідні повідомлення отримали співробітники, які спеціалізуються на "важливих геополітичних питаннях".
Електронні листи про відпустку були відправлені від імені керівника апарату Ради нацбезпеки Браяна Маккормака. У них повідомляється, що ті, кого звільняють, мають лише 30 хвилин, щоб зібратися і залишити офіс. Якщо співробітники не були на місці, їм запропонували домовитися про інший час, щоб забрати особисті речі та здати службові пристрої.
Серед звільнених як постійні держслужбовці, так і політичні призначенці з часів Трампа. В останні тижні з ними проводили повторні співбесіди у рамках реорганізації. Звільнених співробітників переведуть на інші посади в уряді. У рамках реструктуризації деякі підрозділи Ради нацбезпеки буде об'єднано з іншими управліннями або повністю ліквідовано. Під скорочення може потрапити управління, яке займається взаємодією з країнами НАТО.
У січні The Washington Post писала, що у Раді нацбезпеки відсторонили від роботи десятки співробітників, які відповідають за Україну, Іран та КНДР. У Білому домі пояснили це перевіркою з метою гарантувати їхню відповідність політиці Трампа.
На початку травня американський президент оголосив, що його радник із національної безпеки Майк Волц залишає посаду і стане представником США в ООН.
Його місце зараз займає держсекретар Марко Рубіо, який поєднує обидві посади. Кадровим перестановкам передував скандал з витоком даних у месенджері Signal.