В США отмечают День врача [ Редагувати ]
А Сполучені Штати відзначають національний День лікаря. Півтора століття тому американці вперше використали загальну анестезію і цю дату зробили професійним святом медиків. Чим живуть сучасні американські лікарі - репортаж нашого власного кореспондента у США Максима Драбка.
Максим Драбок, кореспондент:
- Лікарів в Америці поважають. Це одна з найпрестижніших професій. Але звертатися до них намагаються нечасто - хворіти в Америці дорого.
Конгрес США торік ухвалив реформу охорони здоров'я. Вона розколола суспільство. Прихильники стверджують: більше американців матимуть доступ до медичних послуг. Противники ж переконані, що зросте податковий тягар.
Едвард Шенбекер, віце-президент Медичного товариства Округу Колумбія:
- Зараз дуже складний час для медпрацівників. Компенсації від медстраховок зменшуються, а витрати самих лікарів навпаки збільшуються. 150 тисяч доларів на рік має віддати лікар лише за страхування від медичної помилки, а ще зарплата співробітникам, оренда приміщень.
Головна проблема українських лікарів - постійне недофінансування, американських - зменшення прибутку. Навіть у провінційних госпіталях - найсучасніше обладнання. Багато операцій відбувається "он-лайн". У режимі реального часу хірург може радитися зі своїми колегами через ось такі відеокамери.
- Тож якщо ви не знаєте, що всередині пацієнта, можете запитати друга?
- Так, можу. Але якби я не знав, я б цим не займався.
Місто Нешвілл у Теннессі називають "Силіконовою долиною" у сфері охорони здоров'я. Тут декілька сотень компаній генерують щороку 30 мільярдів доларів. Професор Ден Роден презентує електронну медичну картку майбутнього. Тут результати аналізів, стан хворого, курс лікування. Учений також пропонує вносити і генетичні дані про пацієнта.
Ден Роден, професор медицини та фармакології (місто Нешвілл):
- Люди поки що з недовірою ставляться до того, щоб їхня генетична інформація потрапила в систему. Бояться дискримінації. Наприклад, у когось ген алкоголізму і чоловік переживає, що його не візьмуть на роботу. Але це не так. Дані не будуть використовувати проти вас.
Професор упевнений, що це допоможе при призначенні лікування. Особливо якщо потрібно виписувати наркотичні препарати.
Максим Драбок, Сергій Єрьоменко, новини, американське бюро телеканалу "Інтер", Вашингтон, Нешвіл