В Черкаской области работает уникальная школа киномехаников [ Редагувати ]
Кіно, як це було колись. У селі Худяки на Черкащині працює унікальна школа кіномеханіків. Її очільник уже майже сорок років вчить дітей крутити фільми. Вони починають з бобін. Окрім того, діти вивчають історію кіномистецтва та ще багато іншого. Частина з них захоплюється настільки, що згодом залишається у професії. Подробиці у наших кореспондентів.
Усе, як і сорок років тому: будка кіномеханіка у сільському кінотеатрі вщент заповнена бобінами та старими афішами. Учні Худяківської школи кіномеханіків тут проходять практику.
Анатолій Воробко, учень дитячої школи кіномеханіків:
- Плівку потрібно зарядити, десь за хвилину, хвилину з копійками. Важко було вчити теорію, а потім перейшли до практики, тут все , як то кажуть, напрацьовується із днями.
Ці апарати з сімдесятого року, й досі, в робочому стані, розповідає керівник школи Федір Степаненко. І хоча зараз фільми у клубі транслюють із сучасного проектора, вивчати історію професії діти мають на практиці.
Федір Степаненко, керівник дитячої школи кіномеханіків:
- Провести роботу з глядачем, і підібрати фільмокопію по смаку глядача, і перед сеансом налаштувати глядача на перегляд фільму, оце входить у професію кіномеханіка.
Зі ста сімдесяти вихованців Федора Степаненка майже половина працювали за фахом.
Цей майстер-клас із монтажу показав сільський голова Худяків. Він теж свого часу отримав посвідчення кіномеханіка. Чоловік розповідає: село єдине в окрузі, де ще залишився діючий кінозал. Тож практикуватися дітям є де. Показувати кіно вони їздять у сусідні села.
Роман Василина, сільський голова Худяків:
- Зараз демонструємо вже в двох населених пунктах.
На наступний рік сільрада уклала іще кілька договорів на показ стрічок. Для цього Худяківській школі кіномеханіків пообіцяли придбати навіть спеціальну "пересувну кіноустановку".
Ольга Сокловська, Станіслав Кухарчук, Павло Тимошенко, Новини, Телеканал "Інтер", Черкаська область.