В Нью-Йорке хотят запретит покупать подделки известных брендов [ Редагувати ]
Славнозвісна 5-я Авеню на Манхетені. У вітринах аксесуари іменитих брендів від Луї Вітон до Гуччі. А по сусідству вуличні торговці із сумками тих самих фірм, але у рази дешевше. Підходимо до продавця.
Більш якісна підробка коштує 40-50 доларів. Тоді як оригінал півтори тисячі і більше. Міська влада Нью-Йорка підрахувала: щороку в мегаполісі продається підробних товарів на 80 мільярдів доларів. Це як два бюджети України.
Маргарет Чін, автор законопроекту:
- Якщо когось зловлять під час покупки підробних товарів, то оштрафують на тисячу доларів або дадуть рік у в'язниці. Ми хочемо відбити у людей бажання купувати фальшивки.
Цю ідею член міської ради Нью-Йорка Маргарет Чін оформила у законопроект. Запевняє: єдиний спосіб розв'язати проблему - дати прочухана не лише торговцям, а й покупцям. Малозабезпечені нью-йоркці і туристи цієї думки не поділяють.
Тамара Чундокова, туристка з Росії:
- Как офицер полиции будет высматривать на моей сумке: контрафакт это или нет? Будет смотреть ширину нити, правильность строчек? Я не понимаю этого.
При цьому про боротьбу з підпільними фабриками у Чайнатауні та корупцію у портах Нью-Йорка, куди приходять контейнери з фальшивками, у законопроекті не йдеться. Якщо документ ухвалять, нові правила наберуть чинності вже на початку наступного року. У місті встановлять спеціальні знаки, що попереджатимуть про штрафи за покупку підробних товарів.
Максим Драбок, Микита Ісайко, Новини, Американське бюро телеканалу "Інтер", Нью-Йорк.