Столичные власти перенимают опыт Вашингтона [ Редагувати ]
Яким буде Київ за 15 років? Столична влада переймає досвід Вашингтона. В американській столиці київський градоначальник Олександр Попов проїхав у міському автобусі як звичайний американець. Каже: щоб відчути місто зсередини. Попов також представив американським бізнесменам стратегію розвитку Києва до 2025-го року. Репортаж нашого власного кореспондента у США Максима Драбка.
Максим Драбок, корреспондент:
- Автобуси у Вашингтоні прибувають за розкладом - не стоять годинами у пробках. І це при тому, що дороги у місті, особливо в годину-пік, доволі завантажені. Американці віддають перевагу особистому транспорту, а не громадському.
Олександр Попов вирішив власноруч перевірити, як це - користуватись автобусом по-вашингтонськи. Залишив дорогу іномарку і разом з послом прийшов на зупинку. Перевірив розклад. Сім хвилин - от і автобус.
- А гроші американські є, Олександре Павловичу? Тут по долару, по долару.
Проїзд коштує два з половиною долари, тобто 20 гривень. Cистема оплати за проїзд дуже зручна.
Олександр Попов, голова Київської міської держадміністрації:
- Є актуальність зробити єдиний проїзний квиток, який би використовувався в будь-якому виді громадського транспорту, незалежно від того, де людина сідає, на якій зупинці. Тому те, що тут зараз працює вже багато років, може бути для нас у нагоді.
Інші форми співпраці Олександр Попов обговорив з мером американської столиці Вінсентом Греєм. Крім того, Київ і Вашингтон можуть стати містами-побратимами.
Вінсент Грей, мер Вашингтона:
- Є надзвичайно багато тем для співпраці. Ми обговорили сферу охорони здоров'я, освіту, економічний розвиток. У нас спільне бачення і ми готові до діалогу.
А бізнесменам Сполучених Штатів київська влада представила стратегію розвитку Києва до 2025 року. Тоді столиця України, згідно з цим графіком (по відео графік на слайдах), має бути за рівнем розвитку попереду Москви. Крім того, кияни житимуть довше.
Олександр Попов, голова Київської міської держадміністрації:
- У сфері охорони здоров'я результатом нашої діяльності буде збільшення терміну життя мешканців міста Києва з 72 до 79 років.
Щоб підняти рівень життя, потрібні інвестиції, каже Попов. Для цього наступного року проведуть у Києві бізнес-форум уже з конкретними проектами розвитку міста.