Клиенты несовершеннолетних путан будут нести уголовную ответственность [ Редагувати ]
За користування послугами неповнолітніх повій можна буде потрапити за грати. Запровадити кримінальну відповідальність за отримання інтим-послуг від тих, кому ще немає 18-ти - хочуть у Верховній Раді. Пропонують депутати ще одну новацію: повій до 18-ти - направляти на соціальну реабілітацію. Тему продовжить Ірина Романова.
У цьому будинку працював перший у Кривому Розі топлес-клуб. Дівчат набирали за оголошенням - нібито для стриптизу.
Ганна, колишня танцівниця топлес-клубу, 16 років:
- Три дня танцевала. Потом мне предъявили. Я хотела уйти, она меян спустила с лестницы. Тут работают по-другому - ты танцуешь и ездишь на выезда.
Ганна вирвалася з притону лише, коли його "накрила" міліція. Дівчина сплатила штраф, а сутенерці загрожує 10 років в'язниці. Карати треба не лише організаторів секс-бізнесу, а й клієнтів малолітніх повій - вважає депутат Катерина Лукянова. І пропонує нову статтю в Кримінальному кодексі: за інтим-послуги з дітьми - або штраф до тисячі семисот гривень, або арешт - до трьох місяців, чи в’язниця - до п’яти років.
Катерина Лук'янова, народний депутат України, співавтор законопроекту:
- Ми маємо застрахувати себе і своє обличчя, перед тими самим країнами Європи - як боротися з дитячою проституцією. Інструменту боротьби немає, так як немає статті в законі.
За статистикою МВС, випадків дитячої проституції в середньому 200 на рік.
Маріанна Євсюкова, юрист громадської організації із захисту прав жінок:
- Це вулична проституція. Що стосується проституції через інтернет, ескорт-послуги, в закритих закладах - це досить складно викривати
Над законопроектом ще треба попрацювати, вважає правозахисник Едуард Багіров.
Едуард Багіров, правозахисник:
- Ограничение свободы до трех лет, это может быть и неделя, это может быть и год, и полтора. Если принимать, то жестко: три года будешь сидеть - не трогай ребенка!
"Плюс" законопроекту - що неповнолітня повія перетворюється із правопорушника на жертву, якій потрібна реабілітація, кажуть у соціальних службах. Але як це організувати - поки незрозуміло.
Микола Кулеба, начальник служби КМДА у справах дітей:
- Де програми реабілітації? їх нема. ЇХ потрібно розробити.
Та ще важливіше, на думку чиновника, після реабілітації запропонувати дівчині гідну альтернативу її попередньої роботи.
Ірина Романова, Олексій Шматов, Олександр Пономарьов, "Новини", телеканал "Інтер"