Два роки без води: чи дочекається Миколаїв порятунку [ Редагувати ]
Миколаїв в очікуванні води. Після того, як росіяни зруйнували водогін із Дніпра, місто вже понад два роки без централізованого водопостачання. Відновити доступ до нього має нова магістраль із Південного Бугу. Як просувається будівництво - Єлизавета Кротик розповість.
На Миколаївщині масштабне будівництво. Уже кілька місяців тут споруджують водогін, він забезпечить питною водою сотні тисяч людей.
Ігор Бурда, радник голови обласної військової адміністрації:
За графіки не виходять. Зараз, наскільки нам зрозуміло і ми бачимо, то дуже швидко, багато людей, багато техніки, всі інтенсивно працюють, щоб найскорішою у Миколаївці була вода.
У проєкті майже 68 кілометрів труб, три насосні станції, автоматизована система керування та сучасна система забору води з Південного Бугу. Споруджують у рекордні терміни.
Анатолій Вакар, заступник генерального директора компанії-підрядника:
Закінчили основні будівельні роботи по насосній станції №2. Тривають роботи з будівництва насосної станції №1 і №3. На сьогодні вже спустили дві гілки водогону, який буде забезпечувати насосну станцію №1 від місця забору до самої станції в каналі. Зараз швидкими темпами зварюється четверта гілка. Третя гілка вже майже готова.
Уся система водогону автоматизована. З першої насосної станції можна буде керувати всіма етапами транспортування води аж до потрапляння її в мережу Миколаївського водоканалу.
Анатолій Вакар, заступник генерального директора компанії-підрядника:
Плануємо десь на 3-4 червня затоплення труб. Водолази працюють зараз над влаштуванням заборної частини води на річці Південний Буг. Поглиблювані роботи майже вже завершені.
85% труб уже поклали. На це пішло близько 40% бюджету. Але головні витрати попереду: закупівля насосного й електротехнічного обладнання.
Анатолій Вакар, заступник генерального директора компанії-підрядника:
Коштів вистачає, ще ж вони мають бути й зекономлені. У нас завдання ще ж очисні будувати. Зараз вони підсилено проєктуються. І там з Юнісефом відпрацьовується технологія очищення води. Вони постійно тут на об'єкті є, працюють, і відбори робили позавчора води, щоб допрацювати технологію.
Роботи розпочали у січні цього року й відтоді не зупиняли.
Ігор Бурда, радник голови обласної військової адміністрації:
Людей задіяно близько тисячі, на сьогодні 970, трошки, може, більше. Що стосується одиниць техніки, то вона кожен день, залежно від дня і завдань головного підрядника, це десь 430-460 одиниць техніки.
Очищену воду до обласного центру планують подати у серпні 2025. Після завершення будівництва новий водогін зможе забезпечити питною водою Миколаїв та навколишні громади.