США готовятся к старту президентских выборов [ Редагувати ]
За лічені години в Америці стартують вибори нового президента. Дільниці відкриються о шостій ранку. Результат цих перегонів, як ніколи, непередбачуваний. Сполучені Штати розділені навпіл. У Барака Обами та його конкурента Мітта Ромні практично однакова кількість голосів. Репортаж із Чикаго нашого власного кореспондента у США Максима Драбка.
Район Чикаго під назвою "Українське селище". Тут живуть і працюють американці українського походження.
Марія вже чверть століття у Штатах. У жінки сімейний бізнес - надсилає передачі в Україну. Каже: для американської економіки краще, щоб президентом став Мітт Ромні. Марія проголосувала за нього ще минулого тижня, аби не стояти у довгих чергах.
Марія Іванець, мешканка Чикаго:
- Ми вже мали чотири роки Обаму і бачили, що він нічого не зробив, а Ромні, маємо надію, що він більше допоможе.
Втім, таких як Марія небагато. Чикаго - рідне місто Обами і переважна більшість мешканців - за нього. Підтримати Президента має і Огайо. За словами аналітика Ричарда Лонгворса, це один з ключових штатів для перемоги.
Ричард Лонгворс, аналітик Чиказької ради з глобальних справ:
- На цей момент Обама має перемогти в Огайо. Опитування громадської думки дають чинному президентові перевагу в 4-5 пунктів.
А так виглядає одна з виборчих дільниць у приміщенні української церкви. Напередодні голосування - репетиція дитячих танців. Організатори виборів прийдуть за годину до початку волевиявлення.
Максим Драбок, кореспондент:
- Виборча дільниця відкриється о шостій ранку. Місцева влада Чикаго заплатить українцям за оренду приміщення 130 доларів за день голосування.
Спеціально для "Інтера" показали, де зберігається сейф з бюлетенями. Виявляється, у звичайній гардеробній. Ніхто і гадки не має скористатися нагодою і щось підробити.
Олена Шкробут, директор Українського культурного центру (м. Чикаго):
- Привезли може тиждень тому. А сьогодні тільки прийшли перевірити, що все в порядку, що вона є закрита, що ніхто її не торкав.
Кожен регіон США має свої виборчі особливості. Приміром, у рідному місті Обами проголосувати можна не лише англійською чи іспанською, а ще й китайською.
Максим Драбок, Микита Ісайко, Новини, телеканал "Інтер"