Эксперты назвали лучшие способы защиты от грабителей [ Редагувати ]

Зібрались у відпустку? Зачиняйте добре двері! Якщо для вас літо - це час для відпочинку, то для квартирних грабіжників - сезон напруженої роботи. За статистикою міліції, саме у цей час кількість таких крадіжок зростає у десятки разів. Злодії настільки вдосконалили свої уміння, що і золото виносять, і слідів не лишають. Які замки й двері треба мати - та чи врятують вони? - розвідувала Ольга Чепіль.
Ось так, чемно роззувшись у вітальні, грабіжник заходив до квартир. Двері відчиняв професійно - відмичкою. На дрібниці не розмінювався. Зі шкатулки забирав золото, з гаманців - гроші. І так само чемно виходив.
А ось у цьому особняку злодій підгодовував сліпу бабусю яблуками. А потім ішов на другий поверх і "чистив" її квартирантів. Бабця досі не вірить, що це робив той добрий хлопець.
- Не верит что он украл. Соседка украла.
Схожі випадки у Києві зараз надто почастішали, кажуть у міліції. Люди - по відпустках, а грабіжники - по хатах.
Ольга Чепіль, кореспондент:
- Який дім пограбувати, злодії зазвичай вибирають банально - за виглядом. А ось яку квартиру - часто за поштовою скринькою. Ось, наприклад, читстити можна квартиру номер 65. Газет ніхто не забирає, значить власників немає вдома.
Якщо у підїзді консьєрж, можна прикинутись сантехніком. А щоб "вичислити" сусідів, достатньо зробити телефонний обдзвін. Часто грабіжники носять із собою скотч - ним заклеюють вічка усім на поверсі. Щоб не було зайвих очей.
- Ну, це пробували відірвати.
Анатолій показує дверний замок своєї знайомої. Він сам торгує такою фурнітурою, і знає, що найстійкіше до ломів. Ось, наприклад, остання новинка. Двері, які блокуються замком і металевими гаками - з усіх сторін.
Анатолій Гаврищук, менеджер із продажів у магазині:
- Зламати можна все. Коли ви купуєте замки - ви купуєте час, за який вас зламають.
Якщо замок не встоїть перед грабіжником - то є інші ідеї. Це все - елементи сигналізації, якою оснащується житло громадян.
Державна служба охорони теж має зараз роботи. Виїздів побільшало. Особливо у містах-мільйонниках. Тут уже знають навіть, куди одразу йде грабіжник, коли потрапляє у чужу квартиру.
Світлана Павловська, прес-секретар Державної служби охорони:
- Коли він заходить у квартиру, він перш за все йде до холодильника, і з'ясовує по холодильнику рівень статку господарів.
Міліція розкриває лише тридцять відсотків літніх грабежів. Адже злодії - це переважно приїжджі, які негайно збувають товар. Хто живе на першому поверсі - радять ставити ґрати. На останньому - укріпляти пластикові вікна. А ще правоохоронці рекомендують: коли їдете у відпустку - не хизуйтеся цим у соцмережах.
Ольга Чепіль, Олександр Данилов, Новини, телеканал "Інтер".