Со следующего года чиновникам разрешат принимать подарки [ Редагувати ]
Подарунок для чиновників. З наступного року держслужбовцям дозволять законно приймати матеріальну вдячність. Проте у певних межах. Про які саме межі йдеться - у наступному сюжеті.
У кабінеті Людмили Хоми місця для подарунків вистачає. Але залишити собі сільський голова вирішила тільки один - квіти.
Де хабар, а де невинний подарунок? І що робити, коли пропонують винагороду? Відповідь на ці питання дає методичка з Мін'юсту.
Роберт Сиверс, и.о. директора департамента антикоррупционного законодательства Минюста Украины:
- Ми наводимо і прості правила доступною мовою для того, щоб попередити ці всі випадки і одразу виокремлювати ту поведінку, чи обирати ту лінію поведінки, яка буде правомірною
Закон дозволяє одній людині жертвувати держслужбовцю близько тисячі двохсот гривень на рік. Одноразові подарунки не мають перевищувати половину цієї суми.
Игорь Федоренко, адвокат:
- Новый год, поехали там, начальника милиции поздравили коньяком, который не связан с какими-то делами, интересами. Это не является взяткой.
Однак якщо до коньяку додати ще й прохання - це вже кримінальний злочин. Всі подарунки чиновники повинні показати в своїх деклараціях. З нового року такі будуть доступні в інтернеті. Але відповідальність за брехню у цих документах поки не передбачена. А штраф за неподачу декларації - трохи більше чотирьох сотень гривень.
Наталья Ковальчук, эксперт по анализу антикоррупционной политики Transparency International:
- Це дуже смішно, тому що ви самі розумієте, що високопосадовцю або просто посадовцю набагато легше заплатити штраф, ніж показати усі статки, які у нього є.
Антикорупційні зміни більшості українців навряд чи несуть щось нове. Адже важко і зараз - без подарунків.
На свято чи просто за красиві очі - після будь-якого дарунка службовець буде вже упередженим, вважає Людмила Хома. А вона - чиновник зі стажем. Солідним стажем.
Ярослав Кречко, Інна Білецька, Валентин Бєліч, Новини, телеканал "Інтер".