В олимпийской сборной Украины нет представителя Черновицкой области [ Редагувати ]
Трохи більш як два тижні лишилося до початку зимових Олімпійських ігор. Виборювати медалі для української збірної в Сочі буде чимало спортсменів, однак серед них немає жодного представника з Буковини. А все через неналежний рівень підготовки. Попри сприятливі кліматичні умови тренуватись буковинським біатлоністам і хокеїстам ніде - в області немає ані безплатного льодового майданчика, ані гірськолижної траси. Далі - Ольга Паламарюк.
17-річний Дмитро ніяково приміряє новенькі ковзани. Тричі на тиждень хлопець приходить на льодовий майданчик - мріє стати відомим хокеїстом.
Дмитро Стукалов, студент:
- Сами понимаете - все упирается в деньги. Тут не хватает ни поля, ни коньков. Ничего у меня нету.
А розкошелитися й справді треба: форма, ковзани, послуги тренера та оренда льодового майданчика потягнуть на кілька тисяч доларів. Тому й спортсмени на Буковині здебільшого займаються легкою атлетикою чи стрільбою з лука. На зимову Олімпіаду востаннє їздили в 1936-му.
Микола Кочубей, викладач фізкультури:
- Если возьмем недалекое прошлое - буквально 30-е годы, - то на Цецино у нас даже была бобслейная трасса, где можно было проехать. Санные трассы были. То это благополучно все так тихо-тихо забылось.
Нині в області немає жодної безкоштовної гірськолижної траси чи ковзанки - держава не виділяє кошти. До прикладу, сучасний льодовий майданчик обійдеться щонайменше у 40 мільйонів гривень.
Анатолій Швець, начальник управління фізкультури та спорту Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької області:
- На сьогоднішній день ми можемо тільки мріяти, що найближчим часом будемо краще жити і дійдемо до будівництва майданчиків для розвитку зимових видів спорту.
Тренуватися можна і на приватних гірськолижних трасах. У селі Горбове кілька років тому навіть запустили спеціальну програму для школярів - їх навчали безкоштовно. У держави просили лише одного - компенсувати вартість бензину для автобуса, який по всьому району збирав дітей.
Алла Зеліско, адміністратор лижного парку:
- Із кожної школи кожен будній день приїжджали дітки, із 7 по 11 класи, вони вчилися тут, каталися. Але держава ніякої підтримки не надала. І ми зрозуміли, що це державі непотрібно.
Та проблема не лише у відсутності спортивних баз, зізнаються тренери. В області - одиниці кваліфікованих учителів. Відтак, починати треба, перш за все, з навчання самих педагогів.
Ольга Паламарюк, Ігор Ріга, Новини, телеканал "Інтер", Чернівецька область