"Законы 16 января" вызвали дискуссию в Раде [ Редагувати ]
І щойно перерва у засіданні Верховної ради закінчилася. Депутати повертаються до роботи.
У парламенті працює кореспондент "Інтера" Ірина Баглай.
- Ірино, які в тебе новини?
- Ірино, щойно стало відомо, що представники опозиційної партії "Батьківщина" пропонують призначити дату виборів мера Києва? Чи означає це, що у опозиції з'являються нові вимоги?
- Дякую, це була Ірина Баглай. Вона працює у Верховній раді, де сьогодні триває позачергове засідання.
Віталій Кличко, народний депутат України, лідер фракції УДАР:
- Я знаю, що у нас питання на раді - відповідальності уряду. Я впевнений, що це не просто так. Така новина, він знає. І зробив все, аби зберегти обличчя, але ми всі розуміємо, багато місяців кажемо, те, що відбувається на вулицях, це змусило, це не перемога - це крок до перемоги.
Олег Царьов, народний депутат України, фракція Партії регіонів:
- У нас была фракция, и два вопроса которые мы обсуждали: закон об амнистии, который сегодня будет голосоваться, и отмену законов, который голосовался 16 января руками. Я высказал свою позицию на фракции. Закон об амнистии для майдана с отложенным условием. Если майдан разойдется и когда разойдется, то тогда должна быть дата когда. В противном случае это разрешение на беспорядки. Что касается законов, за которые голосовали 16 числа, я обратился к фракции и сказал, что я голосовать не буду за отмену этих законов. Я не буду голосовать за отмену наказания за пропаганду фашизма. Если я проголосую, я никогда сам перед собой не отмоюсь. И перед дедом-ветераном не отмоюсь.
Арсен Аваков, народний депутат України, фракція ВО "Батьківщина":
- Позиция фракции "Батьківщини" понятна. Мы поддерживаем закон об амнистии без всяких отлагательных условий, любое отлагательное условие по законопроектам об амнистии считаем недопустимым. Это первое, второе, что касается законов 16 января, наша позиция - эти законы должны просто быть отменены. Более того, позиция - мы не признаем эти законы. И шла дискуссия голосовать ли вообще. Но учитывая, что это существенный раздражитель для общества при инициативе Партии регионов мы проголосуем за отмену этих законов.
Питань, навколо яких виникають дискусії, дуже багато. Крім закону про амністію, в кулуарах під час перерви багато говорили про ті самі 16 резонансних законів і про переформатування уряду.
Олег Тягнибок, народний депутат України, лідер фракції ВО "Свобода":
- Це була пропозиція влади. Вони пропонують голосувати закон, який забезпечить звільнення усіх ув'язнених, буде повна амністія, крім тих злочинів, які стосуються вбивства нанесення тяжких ушкоджень, які привели би до смерті, викрадення. До речі, ми наполягли, щоб за дужки амністії винести журналістську діяльність і все. Всі решта - всі учасники протестів і в Києві, і по всій Україні мають попасти під цей закон. Для нас важливо, аби не звучало слово амністія, а декриміналізація. Бо амністія - визнання вини. Так само для нас виникають питання, ці невідкладні положення, які вони пропонують. Ми на них на разі не погодилися. Зараз будемо проговорювати. Вони пропонують обміняти цю декриміналізацію на те, що будуть звільнені всі приміщення, які займають протестувальники, будуть розблоковані дороги. Буквально йде мова про те, що люди мають розійтися, а потім вони проголосують за амністію. Це була їх пропозиція. Наша - безумовна амністія. І зараз йде процес узгодження. Спочатку закон, але в тій відтермінувальній умові вони пропонують встановити певний період часу - 15 або 30 днів. Якщо люди не розійдуться, цей закон діяти не буде. Це була пропозиція влади.
Юрій Мірошниченко, народний депутат України, фракція Партії регіонів:
- Фракція веде досить складні дискусії і думки є різні. Деякі з наших колег впевнені, що ми повинні переголосувати ці як мінімум законопроекти, обговорити їх, проаналізувати зміст, деякі впевнені, що цього робити не треба, не виключено, що фракція матиме вільне голосування і кожний депутат буде самостійно визначатися з приводу цих законів. Надзвичайний стан не обговорювався. Мало того, лунали коментарі щодо неможливості його реалізувати. Небезпечності надзвичайного стану і перспективи його запровадження в Партії регіонів не бачиться ніяк. Що стосується переформовування уряду - ще ведеться дискусія, і тут більше буде покладатися фракція на рішення тієї переговорної групи, яка працює сьогодні з опозицією. Послідовність голосування зараз буде обговорюватися на погоджувальній раді керівниками фракцій. Але закон про амністію обговорювався і знову ж таки, що це враховувався одним з питань, що пропонує нам переговорна група, для голосування - він буде голосуватися. Були думки що до того, чи запроваджувати відкладальну норму, яка би пов'язувала амністію зі звільненням державних установ - будівель владних, чи не робити як вимагає опозиція - теж буде вирішуватися зараз на погоджувальній раді. Мені здається, десь позиція буде випливати з результатів засідання переговорної групи і погоджувальної ради. Фракція в принципі готова до конструктивної роботи. Емоційно звісно обговорювали обмінювалися думками - є радикальні підходи з одного й іншого боку, але разом з тим, я думаю, що сьогодні буде конструктивний день. Не виключено, що ми ще раз будемо збиратися. Не виключено, що перша частина буде обговорення, і уже коли ми підійдемо до прийняття рішень, депутати висловляться, тоді можливо ще буде додаткові збори. І погоджувальні, і фракції. Не виключено, хоча в цілому ми багато питань обговорили. Ми очікуємо, що відкриється. В принципі у нас послідовність яка - спочатку депутати обмінюються думками, і потім виходим на рішення.
Зараз ви бачите, що відбувається під куполом ради. Депутати активізувалися. Всі фракції проводять останні консультації. Народні обранці сходяться до сесійної зали. Засідання може розпочатися з хвилини на хвилину. Ви все побачите на "Інтері".