У Пирогові пройшов благодійний фестиваль "Свої Україна-Грузія" [ Редагувати ]
На території Національного музею народної архітектури та побуту України пройшов фестиваль українсько-грузинської дружби - "Свої. Україна-Грузія".
Відвідувачі мали змогу покуштувати страви національної української та грузинської кухонь, навчитися створювати різноманітні народні вироби на майстер-класах, придбати картини, одяг та прикраси.
Всі зароблені кошти організатори планують передати на допомогу постраждалим із зони АТО.
Справжні українські пісні від грузинських співаків. Фестиваль дружби у Пирогові стартував концертами, виставками та різноманітними майстер-класами.
Інна Гоцуляк - звичайна українка. Понад 10 років працює кухарем у грузинському ресторані.
Страва від шефа - хінкалі. Майже пельмені або м'ясні вареники, розповідає куховар. Але на особливий грузинський лад. У кожного виробу 19 завитків. Справжні хінкалі нагадують головки часнику. До речі, цей інгредієнт обов'язково входить до традиційного грузинського рецепту.
Розповідає Інна Гоцуляк, шеф-кухар грузинського ресторану: "Тісто звичайне, як на вареники, майже. Можна, трохи м'якше. Легше ліпити їх. Фарш: три частини телятини, одна частина свинина, кінза, петрушка, цибуля, гострий перець чилі і обов'язково трошки часнику".
А це - майстер-клас із традиційного українського гончарного мистецтва. Навколо майстра Дмитра - ціла ватага дітей.
На очах відбувається справжнє диво за кілька хвилин у руках з’являється свисток, чашка або горщик.
Дмито Пищур, майстер гончарного мистецтва: "Зробити все що завгодно можна. З глини навіть Бог зліпив людину. І вдихнув в нього життя Але ми - не боги, ми можемо робити тільки посуд, горщики ліпити, ну, все що завгодно, в принципі".
У Даші Садикової вийшов підсвічник. За кілька годин він просохне і буде готовий.
Учасниця майстер-класу Даша Садикова ділиться враженнями: "Спочатку він буде у мене зберігатися. А потім, коли знайдеться покупець, продам за 300 доларів ".
До участі у фестивалі залучили діаспору. Приїхали найкращі грузинські ресторатори і колективи народної творчості. У грузинському посольстві сподіваються, що цей фестиваль дружби стане традиційним.
Георгій Закарашвілі, заступник посла Грузії в Україні: "Все залежить від реакції тих киян, українців, які бувають тут. І я впевнений, що це продовжиться".
Всі виручені гроші підуть на благочинність, запевняють організатори.
Тетяна Скригіна, організатор фестивалю "Свої. Україна-грузія": "У нас мета зараз - зібрати максимальні пожертвування для військових, які повернулися з АТО. І які зараз знаходяться на території Київського шпиталю і Ірпінського на медикаменти для цих людей. І для дітей-переселенців".
Також гості фестивалю могли насолодитися справжніми грузинськими винами, покататися на конях і послухати національні пісні просто неба.
Руслан Міщенко, Вадим Свірідонов, "Новини", телеканал "Інтер".