Як збивали Боїнг-777: трагедію в ДНР і Росії перетворили на фарс (відео) [ Редагувати ]
Рівно рік тому в небі над Донецьком бойовики збили Боїнг-777 малайзійських авіаліній. Всі пасажири та члени екіпажу загинули.
За рік по трагедії, розслідування добігає кінця. Україна підтримала створення міжнародного трибуналу, аби покарати винних.
Росія, яка весь цей час відхрещувалась від звинувачень, ідею міжнародного суду над злочинцями відкинула. Тамтешній очільник Володимир Путін особисто переконував прем'єр-міністра Нідерландів не робити цього. Наші кореспонденти згадали події річної давнини.
Розслідування наймасштабнішою авіакатастрофи в історії України, збиття малайзійського Боїнга, добігає кінця. За словами прем’єра Малайзії, результати експертиз оприлюднять уже в жовтні.
З цей рік фахівці провели величезну роботу. Міжнародні експерти ідентифікувати тіла 193 жертв трагедії і дійшли висновку, що пасажирський лайнер над Донбасом збили російським зенітно-ракетним комплексом БУК.
Крім того, було проаналізовано понад 5 мільярдів повідомлень у мережі інтернет і більше півтора мільйона телефонних розмов у районі , де був збитий літак - повідомили напередодні в СБУ.
"На сьогоднішній день нам чітко відомо звідки взявся цей зенітно-ракетний комплекс на Україні. Хто його зустрічав?
Хто його супроводжував. яким маршрутом він рухався. Звідки і коли був здійснений пуск і куди і яким чином його потім заховали", - прокоментував заступник керівника головного слідчого управління СБУ Віталій Маліков.
17 липня, рівно рік тому о 13:30 за київським часом, літак вилетів з Амстердама до Куала-Лумпур. На його борту було 283 пасажири і 15 членів екіпажу. Маршрут з якоїсь причини пролягав над зоною АТО.
О 16:20, коли малайзійський лайнер був на висоті 10 тисяч метрів у районі Тореза зв’язок із ним зник. Приблизно ж о цій порі у соцмережі на своїй сторінці екс-лідер бойовиків так званої "ДНР" Ігор Гіркін "Стрєлков" вихвалявся, що збив український АН-26.Тільки це був не АН.
"У районі Тореза щойно збили літак АН-26, валяється десь за шахтою "Прогрес ". Попереджали ж не літати в "нашому небі". А ось і відео-підтвердження чергового "пташкопаду". Пташка впала за терикон, житлової сектор не зачепила. Мирні люди не постраждали".
Ось кадри того самого відео. Видно момент падіння. Російський ЛайфНьюз перший з телеканалів оприлюднив ексклюзивні знімки з місця трагедії.
Згодом, Гіркін видав пост і заперечив свою причетність до катастрофи. А вже ввечері СБУ виклала фрагменти записів перехоплених розмов бойовиків.
- Літак розсипався в повітрі, в районі шахти Петропавлівської. Знайшли першого 200-го. Цивільний.
- Ну що у вас там? Коротше, 100% цивільний борт.
- По літаку збитому в районі Сніжного. Це виявився пасажирський. Упав у районі Грабово. Там море трупів жінок, дітей. Зараз козаки там дивляться.
- Значить завозили шпигунів літати. Зараз війна йде.
Територія, де сталася трагедія, непідконтрольна українським воякам, тому нашим рятувальникам не одразу вдалося туди потратити. А судячи з фото, які згодом з’явилися в інтернеті, місцеві часу не гаяли. Мародерствували як тільки могли.
На світлині дівчина з Тореза із косметикою зі збитого Боїнга: "Туш з Амстердама, а вірніше з поля, ну ви зрозуміли!". Не довго переймалися і в Росії. Михайло Задорнов перетворив трагедію на шоу.
"Псакі дуже точно сказала чому впав малайзійський Боїнг. Вони замовкли, вони замовчують. Вони зрозуміли, хто, але Псакі видала причину падіння Боїнга. Малайзійський Boeing, сказала вона, впав, бо був важчий за повітря. Геніально!" – намагався пожартувати російський комік Михайло Задорнов.
Аби покарати винних у цій масштабній авіакатастрофі 21 століття, Нідерланди виступили за створення міжнародного кримінального трибуналу. Ідею вже підтримали Україна, Австралія, Малайзія та Бельгія.
Тільки Росія, у свою чергу, виступила проти міжнародного суду під егідою ООН. Рідні та сім’ї загиблих не збираються відступати і чекають, коли країна, яка за останній рік наробила стільки лиха, буде покарана.
І вже подали за збитий літак позов проти колишнього "міністра оборони" самопроголошеної ДНР Ігоря Гіркіна на 900 мільйонів доларів.