За тиждень від грипу в Україні померли 12 людей [ Редагувати ]
Водночас лікарі заспокоюють: епідпоріг захворюваності поки що не перевищений. До того ж штами вірусу в Україні старі і більшість українців мають імунітет до нього. Втім, як протистояти H1N1 все ж таки варто нагадати, каже Наталя Савченко.
Зранку на викликах, по обіді - на прийомі. У Вікторії Осауленко що називається "завал на роботі". Пацієнтів - море і практично всі з респіраторними інфекціями - кашлем, температурою та ломотою у тілі.
"Від госпіталізації більшість пацієнтів відмовляються, але це пацієнти з легким перебігом", - каже сімейний лікар Вікторія Осауленко.
У черзі на прийом і Павло. Каже, хворіє вже п’ятий день. Температуру, нежить, головний біль весь цей час лікував самостійно. Поки по телевізору не почув про небезпеку грипу.
"Я чув у новинах, тому прийшов у поліклініку перевіриться чи в порядку все", - каже пацієнт поліклініки Павло.
Діагноз для всіх один - ГРВІ. Грип медики не називають, поки на руках не буде лабораторного підтвердження. Такий аналіз в амбулаторії не зробиш. Хіба що в стаціонарі експрес-методом або в інституті інфекційних хвороб.
"У нас на понеділок - 41 зразок ми тестували. 26 було позитивних на оцей грип", - розповідає завідувачка лабораторії Інституту епідемій та інфекційних хвороб ім. Громашевського НАМНУ Алла Мироненко.
За тиждень офіційно в Україні від грипу померли 12 людей. Штам вірусу - не новий. А H1/N1 відомий ще з 2009, більшість ним уже перехворіли та стійкі до інфекції. До того ж, епідпоріг щодо захворюваності - доповідають у санстанції - не перевищений у жодному з регіонів. Чому ж тоді від ускладнень помирають люди?
"У нас фінансування зменшили на 5 мільярдів, немає ліків, в нас звільняються лікарі, в нас в четвертій інфекційній реанімації відсутні лікарі. Епідемії в нас немає, в нас епідемія безвідповідальності", - наголошує президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк.
Перша жертва грипу - 33-річна жінка відмовилась від госпіталізації тільки з однієї причини, розповідає Віктор Сердюк: не було грошей на ліки. Решта померлих, каже, займались дешевим самолікуванням і пізно звернулися по допомогу.
Дієвим засобом захистити себе залишається вакцинація, пояснюють медики. Але щеплення не безкоштовне і в розпал захворюваності - неефективне.
"Люди свідомі мають вакцинуватися у жовтні, листопаді, на початку грудня. І не пізніше", - каже завідувачка лабораторії Інституту епідемій та інфекційних хвороб ім. Громашевського НАМНУ Алла Мироненко.
"У всіх країнах вакцинація проводиться безкоштовно або за рахунок держави".
Тим, хто не щеплений, медики радять при перших симптомах застуди одразу звертатись до лікаря. Приймати противірусні препарати, промивати носоглотку розчином солі та носити маску у закритих приміщеннях.