Мешканців гуртожитку у Кропивницькому продали разом з квартирами [ Редагувати ]
У Кропивницькому чотири сотні родин, що мешкають у гуртожитку та ледь не залишилися без даху над головою через свавілля власника будівлі майже рік домагалися рішення виконкому на свою користь. Домоглися. Та цього виявилося замало. Тепер вони ще раз мусять доводити свої права в суді.
Гуртожиток на околиці Кропивницького. Свої 22 квадратні метри Ганна тут отримала згідно з ордером - ще в 1990. Однак приватизувати їх не встигла - за кілька років будівлю мерія продала, як нежитлове приміщення. У 2002 її власником стала приватна фірма, яка перепродала кімнату Ганни новим господарям.
"Мене, Вову і Іру продали в один день і все, 23 лютого 2015 року все в напрузі, а як видумаєте, ідеш додому і думаєш прийдеш додому, зайдеш в кімнату чи не зайдеш", - говорить Ганна Здор, мешканка гуртожитку.
Чотири сотні родин не раз вимагали від влади зупинити свавілля власника. Перекривали вулиці, пікетували адмінбудівлі. Наймаштабніша акція протесту тривала кілька місяців навесні цього року. Мешканці гуртожитку встановили на центральній площі намет. У результаті виконком Кропивницької міської ради скасував рішення попередників щодо продажу гуртожитку - як незаконне.
"Нам не треба нічого зайвого, ми хочемо узаконити наші квартири і бути господарями наших квартир документально", - говорить Світлана Бондаренко, мешканка гуртожитку.
Проте рішення виконкому це ще не кінець. Наразі мешканці скасовують свідоцтво права власності на їхній гуртожиток у суді. Слухання справи призначили у Кіровському райсуді. Однак суддя раптово пішла на лікарняний. Не прийшли на засідання й відповідачі. Активісти переконані - розгляд затягують умисно, адже інтереси приватників представляє юрист - екс-голова саме цього - Кіровського суду.
"Зараз є, я як юрист вбачаю 100% підстави скасувати свідоцтво, це свідоцтво було видано на основі незаконних рішень виконавчого комітету", - говорить Олексій Флоренко, представник інтересів мешканців гуртожитку.
У разі позитивного рішення суду, гуртожиток нарешті повернуть місту, і мешканці зможуть приватизувати свої кімнати. Але як довго триватиме судовий процес - ніхто навіть не припускає.